Spowolnione działanie Opery

Opera w najnowszej stabilnej wersji.

Wszystko otwiera się koszmarnie długo, szczególnie strony www z komunikatem Brak odpowiedzi.

Reinstalacja programu niczego nie zmienia, włączenie Opery bez rozszerzeń również. Historia przeglądania również wyczyszczona.

Nie chcę całkowicie odinstalowywać Opery bo mam całą masę zakładek, haseł, notatek a ich import przy obecnej prędkości działania przeglądarki jest praktycznie niemożliwy.

Komunikat błędu:

Czekam na wszelkie sugestie :slight_smile:

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=552401

jakiego masz antywirusa? nie kis czasem?

To nie używasz Opera Link?

Skopiuj odpowiednie pliki z Profilu użytkownika: opera:about , i zrób czystą instalację. Jeśli coś się nie zechce zsynchronizować, najwyżej ręcznie podmienisz pliki.

Jeśli używasz, wyeksportuj pocztę. Rozszerzenia są w innej lokalizacji niż profil, w dane aplikacji/widgets/, skopiuj cały folder i przenieś.

Ja miałem problem z Unite, usunąłem całą Operę, restart komputera, nowa instalacja i śmiga jak nowo narodzona.

Nie zadziałało.

Nie Norton 360

Pomysł rewelka, ale niestety po czystej instalacji problem nadal występuje.

Już zaczynam podejrzewać że coś zalęgło się w moim systemie.

Skoro reinstal nie pomaga nie może być to bezpośrednia wina opery. Ew może być to wina plików które pozostawiłeś. Więc podaj log z otl’a (proponuję również zmianę działu) :slight_smile:

Jednak, jeżli nie pomaga standardowe OC - wyczyszczenie pamięci podręcznej cache, historii, ciasteczek - radziłbym rozważyć tą opcję :slight_smile:

Jakiego systemu używasz ? - zakładam, że używasz Windows 7:

w C:\Users\Twoja nazwa\AppData\Local\Opera\Opera

skopiuj foldery

mail

widgets

w C:\Users\Twoja nazwa\AppData\Roaming\Opera\Opera

skopiuj foldery

toolbar

User JS - jeżeli korzystasz

pliki

unite.adr - jeżeli korzystasz z Unite

bookmarks.adr

notes.adr

operaprefs.ini

search.ini

speeddial.ini

urlfilter.ini

wand.dat

Odinstaluj Operę, wyczyść ślady po niej, i po ponownej instalacji podmień skopiowane w/w foldery, pliki.

Ten wyjątek wystąpił zaraz po aktualizacji opery do nowej wersji ?

Jeśli tak to proponuję wrócić do poprzedniej wersji

Jeśli to nie pomoże i preinstalowanie jak koledzy poprzednio pisali. Czynnikiem może być infekcja, to już dziął Bezpieczeństwo, ale ja bnym proponował Malwerbytes - antymalware, dr.Web i Kaspersky removal virus, i dodatkowo adwCleaner, by sprawdził czy coś Ci się nie podpięło. Warto zwrócić uwagę również na taskmanagera, jaki proces korzysta z procka i pamięci najwięcej zanim uruchomisz operę i po uruchomieniu i porównaj, jak nie pomoże to log z OTL i Extras.

System win XP Prof.

I tak jak mówiłem kompletna reinsatalacja przeglądarki nie przyniosła efektu.

Po zamułce (brak odpowiedzi Opery), najwięcej zasobów zabiera proces dumprep.exe, a Opera automatycznie się zamyka po jego ubiciu. Bezpośrednie ubicie procesu Opery nic nie daje.

Nie wczoraj ni stąd ni z owąd.

Chyba tylko to pozostało.

Dumprep.exe to proces narzędzia do raportowania błędów w systemie Windows XP. Być może ten proces jest sprawcą konfliktu ?

Spróbuj jeszcze wyłączyć raportowanie błędów i sprawdź, czy Opera znów dostanie zwisu.

W XP, jak pamiętam - PPM na Mój komputer - Właściwości - Zaawansowane - Raportowanie błędów.

lub http://support.microsoft.com/kb/899870/pl

No a jak inne przeglądarki?

Spróbuj zainstalować Operę jako USB (w czasie instalacji ustawia się to w Opcjach).

No i skanik mbam niezaszkodzi.

Agaton, to jest dobry patent, ale najpierw jednak jeśli wystąpiła infekcja, trzeba się jej pozbyć, wykluczyć wira, infekcję, którą się nie zobaczy. Dumprep.exe może raportować błąd w pamięci, albo wyjątek w jakimś pliku, który właśnie może być zainfekowany. Więc najczęściej jest to wina infekcji. Tym bardziej, że problem pojawił się nagle. Chociaż, ostatnio na stronie onetu, przy otwieraniu wielu zakładek nawet moja Mozilla, zaczęła raportować o błędzie, więc przyczyną może być zła implementacja kodu na stronie internetowej, ale wróćmy jednak do wykluczenia infekcji.