Spowolniony komp

Witam.

Mój pierwszy post na tym forum więc jeśli coś nie tak to nie bijcie tak od razu :smiley:

Miałem niedawno awarię zasilacza (pstykło i zgasł komp) i od tego momentu mam wrażenie, że komp mi się strasznie spowolnił.

Zakupiłem nowy zasilacz (X-POWER 450W), ale wcześniej wyjąłem baterie z płyty głównej i chyba zresetowałem BIOS.

Od tego czasu mam strasznie powolny net (możliwe ze wina usługodawcy) oraz komputer.

Nie wiem czy wina leży po stronie biosu, czy jakiegoś innego ustrojstwa.

Dodam ze jestem w irlandii i mam net z eircom (coś jak polska tepsa) 2mB/256kB a teraz moje osiągi są gorsze niż modem :frowning:

Możecie mi coś doradzić ??

Jak to posprawdzać ??

Możliwe ze komp jest ok tylko ja za szybko myślę :smiley:

prawdobodobnie zasilacz jest inny albo w biosie cos ci sie poprzestawialo.

RONNY-Q jak ty na to wpadłeś ??

świetna odpowiedz jak na forum z maniakami komputerowymi :smiley: :smiley:

Do tego jest jakiś modem czy sieciówka?

Syfu na kompie żadnego nie ma?

przeskanowany komp wszystkimi możliwymi anty śmieciami i nic nie znalazł.

do tego jest router netopia 347 coś tam jak trzeba to znajdę :wink:

nie wiem czy nie podpięli mi kogoś kto cały czas ssa z netu bo tutaj są dzielone łącza 48:1 :frowning:

I pewnie Ci płytę spierniczyło… bo w to :

raczej nie wierz bo jesteś w Irlandii a tam raczej takich numerów jak u nas z “radiówkami” nie wywijają :slight_smile: ( chociaż :stuck_out_tongue: - “a podobno Irlandia jest taaka zielona …”)

a co mi mogło w płycie spierniczyć dariuszo ??

dziadostwa nie robią, ale 48 osób na tym samym łączu to możliwe ze spowalnia :frowning:

można jakoś sprawdzić płytę główna ??

co do zieloności Irlandii to jest przepięknie :smiley: :x :B-fly: :rainbowafro: :piwo: :okulary:

wierzę i zazdroszczę :wink:

nikt Ci tu nie napisze dokładnie co - ale awaria zasilacza (jak w twoim przypadku) może spalić wszystkie elementy komputera od płyty zaczynając . Ja nie kierowałem się wolnym netem tylko tym , że wogóle komp Ci wolno chodzi. A płyty głównej sposobem domowym nie sprawdzisz - service :slight_smile:

moze jednak cos sie skopało w biosie, bo teraz zauwazylem ze mam 2 kosci ramu 400 mhz i jedna 333 - no i komp widzi wsio jako 333.

co moglo sie zresetowac w biosie, majace wplyw na wydajnosć ??

Zobacz jakie masz teraz ustawienia w biosie od sieciowki jak zintegrowana na plycie.Pomaga tez zresetowanie routera netopia.

Mi sie takie zacinki zdazaja 2 razy w miesiacu a uslugodawca jest Earthlink przez kalblowke time warner cable.

Przjzyj wszystkie ustawienia w biosie czy wszystko wpozadku.

właśnie jakbyś mi powiedział jakie są ustawienia odpowiedzialne za sieciówkę to byłbym bardzo wdzieczny, bo nie kumam zbytnio biosu :frowning:

router juz zrestartowałem i dalej to samo :frowning:

zmieniałem dnsy i nic.

najdziwniejsze jest to ze na stronce numion.com pokazuje mi doś dobre wyniki, ale na dsl.cz jest poniżej krytyki :frowning:

te testy są tragiczne… Nie przywiązuj do nich zbyt dużej wagi. :slight_smile:

Skonfiguruj połaczenie jeszcze raz.

wiem ze te testy są syfiate, ale zawsze ładnie pokazywały :slight_smile:

mam porównanie, bo przez rok ten internet mi śmigał jak ta lala, a od jakiegoś czasu jest taki ślimor, że nie da się pracować normalnie.

mam tez jeszcze drugi dysk podpiety z badsektorami - moze to on zwalnia kompa :smiley: ??

może, odłącz i zoabcz (o ile nie masz tam systemu, czy swapa to raczej nie ale dla pewności sprawdź).

dysk odłączony a wsio jest ślimacze jak przedtem:(

czy możliwe jest aby uwaliła się sieciówka ?

jak masz możliwośc to sprawdź drugą.

Konfigurowałeś połaczenie raz jeszcze?

połączenie konfigurowałem kilka razy i nic zawsze to samo :frowning:

wieczorami jest o wiele lepiej, ale podczas dnia kiepsko.

chyba jednak podpięli kogoś albo coś od nich, bo skoro w nocy szybciej działa :slight_smile:

a skąd mam wziąśc drugą sieciówke ? mam tylko jedna

możesz mieć znajomych z takową, bądź mieć drugą zintegorwaną :stuck_out_tongue:

Proponuje do nich zadzownić :slight_smile: