Spowolniony komputer przez program DialNet

Po zainstalowaniu programu DialNet do obsługi nowych DSL, komputer bardzo długo

uruchamia się.Jestem świeżo po formacie wiec mam pożadek . Gdy go wywalę to komp znowu zaczyna normalnie działać ale dlaczego to tak opóźnia ? wcześniej na starym dsl-u 512 działało szybko a teraz to porażka . mam Atlona 2.2+

i 768 ram. mierzyłem czas to zanim wszystko sie uruchomi trwa jakieś 50 sekund … przecież to masakra jak ktoś sie śpieszy

da sie to jakos przyśpieszyć ??

pozdro i z góry dzięki

mam tak samo, tylko że u mine system wstaje w miare szybko, ale po załadowaniu pulpitu musze jakiś czas odczekać (ok minuty) żeby wszystko chodziło “normalnie” i żeby cokolwiek włączyć.

a da sie jakoś to przyśpieszyc ?

można ograniczyć pamięć dla danej aplikacji

zaraz poszukam programu

Może “zżera” duzo ramu?

Najlepiej wywal go i np. zainstaluj autoconnecta.Dawno z niego nie korzystałem bo mam router,ale skoro to internet od Neti to powinien działac zamiast aplikacji DialNet.to to samo DSL co Neostrada.

to internet dialogu

Nie wiem, jak to jest w Dialogu, ale generalnie do zestawienia połączenia nie jest potrzebne żadne oprogramowanie. Wystarczą prawidłowo zainstalowane sterowniki modemu oraz login i hasło do usługi.

Jak najbardziej,auto connet tylko ma w sobie troche pożytecznych funcji,jak ponowne łaczenie czy zliczanie transferu,ale moze tez zrobic tak jak napisąłes.

Z dilaogu to tez DSL taki sam jak Neostrada czy Netia.

Krzysiek21,

Dzięki za info.

Autoconnect jak najbardziej, sam korzystam, choć mi czasem się “przycina” (po uruchomieniu komputera nie może ustanowić połączenia; czasem nawet muszę restartować system). Mam Multimo, z Neostradą nigdy nie było tego problemu.