Spowolniony komputer przez program DialNet


(Grzesiekzurek) #1

Po zainstalowaniu programu DialNet do obsługi nowych DSL, komputer bardzo długo

uruchamia się.Jestem świeżo po formacie wiec mam pożadek . Gdy go wywalę to komp znowu zaczyna normalnie działać ale dlaczego to tak opóźnia ? wcześniej na starym dsl-u 512 działało szybko a teraz to porażka . mam Atlona 2.2+

i 768 ram. mierzyłem czas to zanim wszystko sie uruchomi trwa jakieś 50 sekund ... przecież to masakra jak ktoś sie śpieszy

da sie to jakos przyśpieszyć ??

pozdro i z góry dzięki


(Zimon) #2

mam tak samo, tylko że u mine system wstaje w miare szybko, ale po załadowaniu pulpitu musze jakiś czas odczekać (ok minuty) żeby wszystko chodziło "normalnie" i żeby cokolwiek włączyć.


(Grzesiekzurek) #3

a da sie jakoś to przyśpieszyc ?


(Pawilojc) #4

można ograniczyć pamięć dla danej aplikacji

zaraz poszukam programu


(Krzysiek21) #5

Może "zżera" duzo ramu?

Najlepiej wywal go i np. zainstaluj autoconnecta.Dawno z niego nie korzystałem bo mam router,ale skoro to internet od Neti to powinien działac zamiast aplikacji DialNet.to to samo DSL co Neostrada.


(Grzesiekzurek) #6

to internet dialogu


(impassive) #7

Nie wiem, jak to jest w Dialogu, ale generalnie do zestawienia połączenia nie jest potrzebne żadne oprogramowanie. Wystarczą prawidłowo zainstalowane sterowniki modemu oraz login i hasło do usługi.


(Krzysiek21) #8

Jak najbardziej,auto connet tylko ma w sobie troche pożytecznych funcji,jak ponowne łaczenie czy zliczanie transferu,ale moze tez zrobic tak jak napisąłes.

Z dilaogu to tez DSL taki sam jak Neostrada czy Netia.


(impassive) #9

Krzysiek21,

Dzięki za info.

Autoconnect jak najbardziej, sam korzystam, choć mi czasem się "przycina" (po uruchomieniu komputera nie może ustanowić połączenia; czasem nawet muszę restartować system). Mam Multimo, z Neostradą nigdy nie było tego problemu.