Spowolniony komputer Windows 7

Witam.

Mam pytanie czy równoczesne działanie Windows Defender oraz antywirusa może spowalniac komputer???

Posiadam Samsunga rocznego

windows 7 64-bit SP1

Intel Pentium CPU P6100 2,00Ghz

ATi Mobiliti Radeon HD 545v

3,0GB

Kaspersky Internet Seciurity 2012

Prosze o pomoc bo komputer wiesza się podczas pracy kilkanaście razy w ciągu dnia. Powraca do normalnej pracy po kilku minutach.

Nie powinno, choć dziwię się po co używać Windows Defender mając pakiet Kasperskiego.

Przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dysk, sprawdź w menadzerze urządzeń co najbardziej obciąża system.

Odpowiedzialnym za Twoje kłopoty jest KIS 2012. Zainstaluj porządnego, darmowego antyvira, a o problemach zapomnisz. Nie wierzysz? Wyłącz KIS na jakiś czas i obserwuj zachowanie komputera. :slight_smile:

altunyo chyba sobie kpisz :wink: Używam KIS od prawie 6 lat, na róznych sprzętach (słabszych i mocniejszych) i nigdy nie miałem podobnych problemów. Testowałem też te Twoje “porządne darmowe antyviry” i zawsze miałem jakieś trojany na kompie, komp się wieszał, grom wie co się robiło. Więc już nie pochlebiaj sobie, iż jesteś takim znawca oprogramowania i zastanów się trochę.

Miałem nortona i też tak się działo. Myślałem, że to jego wina i zmieniłem na KIS. Nic się nie poprawiło.

Używam CCleaner praktycznie co drugi dzień i to także nie pomaga. Spróbuje zdefragmentowac jeszcze dysk, może coś wtedy się poprawi.

dzięki za podpowiedź z KIS ale chociaż nie jestem biegły w informatyce to wiem że to nie jego wina

Dodane 27.02.2012 (Pn) 10:17

a i jeszcze jedno pamięc fizyczna pokazuje około 90-96 %

Zostaw jak jest ten kasperek tylko wyłącz defendera w usługach ,czyli

start->panel sterowania->narzędzia administracyjne->usługi->kliknij i znajdż na liscie usługe windows defender,podświetl ją kliknij 2razy i zaznacz wyłączony i ok

96%?! Nie możliwe. Co ty masz naładowane do tego systemu, że tyle bierze? Ile masz RAMu?

3,0 Gb Ram-u jest. Co najlepsze po włączeniu menedżera zadań w procesach pokazuje, że najwięcej zabiera CCC.exe-47 464 kb, chrome.exe- 27 376kb,

explorer.exe- 24 500 kb.

Chyba to chodzi własnie o kb :slight_smile:

i nie wiem czy tak powinno być ale chrome exe widnieje nie kilku pozycjach chociaż mam otwartą tylko jedną przeglądarkę.

Defendera wyłączyłem i nic się nie zmieniło.

Spróbuje odinstalować wszystko co niepotrzebne i zobaczymy co się wtedy będzie działo.

Ps. dzięki wszystkim za zainteresowanie

Spróbuj defragmentacji dysku i przeskanuj Ccleaner to powinno pomóc.

zrobiłem defragmentację, usunąłem zbędne programy, włączyłem odkurzacz i dodatkowo ccleaner i jak na razie jest ok. Z podziękowaniem za rady poczekam jeszcze chwile aby nie zapeszyć. mam jeszcze jedno pytanie. Do czego służy takie coś jak AKAMAI NETSESSION INTERFACE???

ja bym jeszcze wyłączył niepotrzebne programy z auto startu :smiley: kis the best!!