Spowolniony komputer

Jestem prawie że po świeżym formacie. A że komputer mam bardzo dobry jestem zszokowany, że np gdy filma oglądam czasami klatkuje system. Antyvira mam odpoczatku gdy wgralem sterowniki wiec to że mam wirusa jest znikome. Tak patrze na procesy to najwięcej użycia pamięci ma firefox allplayer explorer antyvir svchost. Jestem w kropce bo niewiem czemu wystąpiła taka sytuacja

Sterowniki do chipsetu płyty głównej i karty graficznej zainstalowane ?

Jaki masz system operacyjny ?

Jakie masz zainstalowane kodeki do odtwarzanie filmów ?

Jakiego odtwarzacza używasz ?

A więc:

Sterowniki płyty głównej zainstalowane z netu, sterowniki do karty z płyty(kupiona w listopadzie)

System windows xp home edition

Kodeki ffdshow real alternative

Odtwarzacz Allplayer i media player classic

Podczas oglądania filmu (gdy zacznie przycinań) wejdź w “Menadżer Zadań” i sprawdź, który proces w największym stopniu obciąża procesor (zakładka “Procesy”).

Na każdym filmie występuje ten sam problem ?

Musiałem restarta robić bo system się zawiesił przy włączaniu filmu z płyty. Gdy włączam kompa najbardziej obicąża antyvirus ma 55000 K svchost 20000K explorer 18000K firefox 56000K NMIndexStoreSvr.exe i gg 18000K

Ale podaj odczyt z kolumny “CPU”.

Teraz podałeś informacje odnośnie zużycia pamięci RAM, a mnie chodzi o zużycie procentowe procesora.

Antyvir 2 firefox 2 procesbezczynnosciowy 97( antvir czasami skacze pod 50)

Dla sprawdzenia wyłącz na chwilę ochronę w czasie rzeczywistym antywirusa i sprawdź, czy filmy dalej przycinają.

Wyłączyłem antyvira i nic przez 5 min nie zauwarzyłem. Myśle że to cześć winy leży na mnie bo ustawiłem go na najwyższy stopień czuwania i jak wziełem na zalecany jest już wszystko normalnie. Dzięki seba jakbym mógł postawił bym Ci pare piw :slight_smile: