Sprawa dotyczy Sygate Personal Firewall

Witam

Ostatnio zainstalowałem Sygate Personal Firewall 5.6. Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem spoko. Mam jednak nurtujące mnie pytania. Zdaję sobie sprawę, że osoby, które mają do czynienia z tym programem od dłuższego czasu bez problemu udzielą mi informacji.

  • w opcjach programu jest sporo wyszarzonych pozycji, których nie można zmieniać. Czy oznacza to, że wersja darmowa jest mniej funkcjonalna od wersji płatnej PRO?? (czy PRO w tym przypadku oznacza, że można program wykorzystać do celów innych niż domowe, np w biurach). Jakie naprawdę są różnice funkcjonalne między PRO a wersją darmową.

  • dawniej używałem Nortona Firewalla, który co jakiś czas się aktualizował (sygnatury). Natomiast opcja aktualizacji sygnatur w Sygate jest wyszarzona. Czy oznacza to, że po jakimś czasie, skutecznośc Sygate’a będzie spadać ze względu na nieaktualne sygnatury?? (być może nie do końca rozumiem istotę firewalli jako takich).

Bardzo proszę o odpowiedź i w ogóle o jakies opinie na temat Sygate Personal Firewall. Chciałbym utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem, instalując właśnie jego

Z góry dziękuję za pomoc

no skoro PRO jest płatne, to logiczne że ma więcej funkcji od wersji darmowej :wink:

Sam używam tego firewall’a i jak na razie jestem z niego zadowolony :]

Tak, nie są w niej dostępne wszystkie opcje.

Aktualizacja jest możliwa w wersji pełnej.