Sprawa specjalizacji na studiach

(kod) #1

Cześć,
chciałbym zapytać jak u was przedstawia się sprawa pracy, pod kątem specjalizacji.
Na moim roku może się okazać, że nie otworzą specjalizacji sieciowej. No i tutaj mam rozkminę, czy to będzie rzutować, że będę miał większe trudności w znalezieniu pracy jako admin, ogólnie rzecz ujmując.
Czy mieliście/znacie takie przypadek? Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Zapraszam do dyskusji :slight_smile:
Może macie do polecenia jakieś kursy?

(AnonimX) #2

Większość normalnych firm (gdzie szefem jest ktoś z branży, a nie np po kierunku humanistycznym) dobiera pracowników na podstawie wiedzy i doświadczenia. Na konkretne papierki patrzy obecnie budżetówka i kilka skostniałych firm. Brak specjalizacji niczego nie zmienia, bo uczysz się sam.
Zorganizuj sobie jakiegoś starego kompa, postaw na nim serwer i próbuj konfigurować pod konkretne wymagania. Pomoc znajdziesz w Google.

(adamserce) #3

Co do kierunku po maturze i studiach, większość, ok. 45% wybiera Anglię, 25% Irlandię a 15% Szkocję.
Żart obraz- na wesoło

Dzisiaj to nawet nie to bo można wybrać firmę angielską,francuską czy inna, bo wiele z tych firm ma dzisiaj normalnie swoje filie, działy w Polsce, nie trzeba wyjeżdżać :open_mouth:

(kod) #5

Jestem z tych, co jednak woleliby zostać w kraju ;p

(bachus) #6

Zacznijmy od tego - co najbardziej Ciebie interesuje? Administracja czym? Bardziej sieci/storage? OS w którą stronę - bardziej w *nix, czy Windows?

(kod) #7

@bachus a to nie bardziej devops, albo sysops?