Sprawdzacz aktualizacji DobreProgramy (DobreProgramy Update Checker)

Wpadłem na pomysł taki, że redakcja mogłaby zrobić mały programik. O jaki program chodzi? A no taki, że sprawdzałby wszystkie zainstalowane programy (i ewentualnie gry), wyszukiwałby te programy w bazie DobrychProgramów, a potem by sprawdzał czy są dostępne aktualizacje dla tych zainstalowanych programów. Wyniki musiałyby być wyświetlane oczywiście w domyślnej przeglądarce. Ci, którzy korzystają od czasu do czasu z FileHippo Update Checker, wiedzą, że chodzi mi o podobny programik, tylko że na FileHippo jest taki problem, że odkąd zaktualizowali wygląd, to [CIACH] się wyniki skanowania, przez co trochę się gubię, bo nie wiem czy niektóre programy mam w najnowszej wersji czy nie.

 

Bardzo bym prosił o wypowiedź redakcji, ewentualnie moderatorów tego forum :slight_smile:

 

@Edit

Zapomniałem dopisać, że program mógłby nazywać się tak jak podałem w nazwie tematu. Nazwa przed nawiasem to nazwa polska, a nazwa w nawiasie to angielska, gdyby program (i serwis zarazem ;P) stał się popularny u zagranicznych ludzi.

Ja mam inna propozycję - napiszę Ci jak sam robię a może się przekonasz do tego…

 

Posiadam na swoim komputerku wydzielony katalog, gdzie trzymam instalki wszystkich programów których potrzebuję.

Ponadto wszystkie te programiki mam oznaczone na DP jako ulubione.

Efekt: gdy tylko pojawi się nowsza wersja któregoś z moich ulubionych programów - portal od razu daje mi znać o aktualizacji. A na DP i tak jestem codziennie i codziennie mogę sobie sprawdzić co się nowego pokazało i czy chcę to ściągać.

Proste - a nie muszę dodatkowego szmelcu instalować. Chociaż pewnie znajdzie się niejeden potencjalny użytkownik w/w programu…

pomysł ciekawy, a odzew jakiś mały :slight_smile: nie wiem czy to dlatego, że twój temat w momencie napisania zaginął w gąszczu innych, czy też może faktycznie nie interesuje on nikogo więcej jak grupki takzwanych “power-user’ów” :wink: ja popieram taką inicjatywę, gdyż sam niegdyś korzystałem z “FileHippo Update Checker” (gdy większość aplikacji nie miała wówczas wbudowanej funkcji auto-wykrywania aktualizacji).

Nie wszystko co nowe jest dobre :wink:

 

a co to ma do rzeczy, że jest nowe? :slight_smile: nie bardzo rozumiem wstępny “mini hejt” jeszcze w momencie zanim cokolwiek powstało (mam na myśli ten nowy program do sprawdzania aktualizacji) :)  

No chyba, że to była jakaś aluzja do twórców nowych wersji popularnych programów, które czasem wraz z nowymi funkcjonalnościami dodatkowo “zyskują” w nowych wersjach np. pewne ograniczenia względem funkcjonalności normalnie dostępnych w poprzedniej wersji ;-) 

Piter432 - moim zdaniem, to jest dobra istniejące rozwiązanie.

Teraz uważaj. Znajdź po kolei wszystkie programy na DP, które Cię interesują i pod opisem każdego kliknij “Dodaj program do ulubionych”.

Tyle. Za każdym razem, gdy wejdziesz na DP, na Twoim awku u góry pojawi się znaczek z liczbą, ile to Twoich programów ma nową wersję. Klikasz w to (po rozwinięciu listy - wybierasz). Przy okazji korzystasz jeszcze z info, kto odpowiedział na Twój post, czy kto Ciebie dodał do znajomych…

z jednej strony ekipa dobrychProgramów mogłaby wydzielić te powiadomienia np. do osobnych okien/zakładek na stronie.  Wówczas PRZYJEMNIEJ by się to przeglądało niż jeden wielki “zsyp” połączonych powiadomień z: aktualizacji programów / komentarzy z blogów / aktualności / zaproszeń / cytowań / itd. a po kliknięciu na “X” powiadomienie ZNIKA bezpowrotnie, do czasu aż np. program nie zostanie zaktualizowany kolejny raz.  Nie da się też tego filtrować na bieżąco, czyli w dniu gdy interesują mnie np. komentarze na blogu, to mam wyłącznie te powiadomienia widoczne i te z aktualizacji programów nie przysłaniałyby tych istotniejszych (a nie wiem czy wiecie - jest limit 20 widocznych powiadomień). Innym razem aktywuję filtr by pokazywał aktualizacje programów i zabieram się za ich aktualizację.

 

z drugiej jednak strony stworzenie dedykowanej aplikacji rozwiązałoby ten i inne problemy, dodatkowo mogłoby np. wyświetlać informację w kolumnach:

Nazwa programu | Twoja wersja | Data twojej wersji | Najnowsza wersja | Data najnowszej wersji | Link do pobrania | Usuń powiadomienie |

 

Czy to nie byłoby waszym zdaniem wygodniejsze, gdyby były to informacje tabelaryczne? Jeśli ekipa dobrychProgramów utworzyłaby taką zakładkę w profilu użytkownika byłoby super, ale jak można się spodziewać - nieprędko to nastąpi, o ile w ogóle, stąd właśnie ten pomysł użytkownika Piter432.

 

Co tu dużo pisać? Całkowicie się z tobą zgadzam i fajnie, że udzieliłeś się w pozytywny sposób, bo już myślałem, że propozycja przejdzie sobie po prostu. Niemniej jednak chciałbym przeczytać opnię redakcji DP w tej propozycji :slight_smile:

sądzę, że skoro temat zamieściłeś w dziale “Forum dobreprogramy.pl → Serwis dobreprogramy → O portalu”, to jednak redakcja powinna (niedługo?) odwiedzić ten temat i się z nim zapoznać, a czy odpowiedzą, to czas pokaże :slight_smile:

 

Być może zapoznają się także z moim rozwinięciem opisu do twojego pomysłu / moją propozycją wdrożenia tego na łamach portalu.  Trzeba decyzji “tak” lub “nie”, by wiedzieć czy samodzielnie zaczynać prace nad tego typu rozwiązaniami, czy też może redakcja planuje w jakimś czasie wdrożenie tego wewnętrznie za pomocą filtrów / tabelek na podstronach w profilu :)  przeglądanie listy “ulubionych programów” nie wygląda obecnie najlepiej, mają one na sztywno określoną kolejność (i nie jest to kolejność “polubienia”), zatem jest to mało elastyczne, a zarazem mało funkcjonalne, rozszerzenie tego dałoby nowe możliwości :slight_smile: