Sprawdzanie czy dany adres e-mail jest aktywny


(bartek_m0) #1

Jak w temacie. Pewnie nie ma opcji aby sprawdzić, czy jakiś adres e-mailowy jest w użyciu (tzn. czy właściciel odbiera i wysyła jakiekolwiek maile), ale czy jest możliwość sprawdzenia, czy dany adres e-mail w ogóle istnieje? 

 

Od razu uprzedzam - w grę nie wchodzi wysyłanie wiadomości z potwierdzeniem odbioru.

 

Pozdrawiam, i mam nadzieję że w miarę dobry dział.


(roobal) #2

Jeśli adres e-mail nie istnieje, serwer powinien zwrócić informację, że nie może dostarczyć wiadomości, ponieważ odbiorca nie istnieje.


(bartek_m0) #3

Ok, o tym wiem. Chodzi mi o to czy istnieje możliwość sprawdzanie czy adres istnieje bez wysyłania e-maili.


(scripter1) #4

I tak i nie.

 

Tak bo jest wiele takich programów i serwisów online poprzez które można zweryfikować czy dana skrzynka istnieje (da się to zrobić ręcznie ale to już wyższa szkoła jazdy) np. na http://verify-email.org/ lub programem NetInfo.

 

A nie ponieważ wszystkie takie serwisy i programy działają w ten sposób że łączą się z serwerem mail adresata tak jakby chciały na dany adres wysłać maila i czeka na odpowiedź czy serwer przyjmuje dany adres odbiorcy czy nie a potem anuluje wysyłanie poczty i się rozłącza.


(tomekkk1) #5

Spróbuj: http://www.ip-adress.com/email-verification/

 

Generalnie znajdziesz tam inne odnośniki jak np. lokalizacja IP, wyśledzenie IP, wyśledzenie wysyłającego e-mail po nagłówku maila itd.


(mktos) #6

Kilka lat temu próbowałem to osiągnąć i spreparowałem skrypt, który łączy się do serwera pocztowego, loguje się tam, udając serwer SMTP, próbuje podać odbiorcę i patrzy na kod, jaki zwraca serwer SMTP, ale nie wysyła wiadomości (ogólnie to robi RCPT, a potem od razu QUIT). Działało, ale wiele serwerów pocztowych (np. gmail, poczta.onet, wp.pl) nie odpowiadało prostym kodem błędu albo potwierdzenia, tylko wyrzucało mnie na greylist informując o tymczasowym błędzie - a specyfika działania skryptu była taka, że miał być jednorazowy i natychmiastowy.

 

Więc wróciliśmy w firmie do wysyłania e-mail z kluczem potwierdzającym :wink:


(drunkula) #7

Nie wiem czy to jeszcze działa, ale może się przyda:


(scripter1) #8

Na http://verify-email.org/ można podejrzeć jak dokładnie działa skrypt bo jest pokazywany log odpowiedzi na kolejne polecenia, to przyklad:

MX record about sharklasers.com exists.
Connection succeeded to mail.sharklasers.com SMTP.
220 server7.jamit.net ESMTP ready

> HELO verify-email.org
250 server7.jamit.net

> MAIL FROM: <check@verify-email.org>
=250 2.0.0 OK

> RCPT TO: <uyjrdvii@sharklasers.com>
=250 Accepted