Sprawdzanie czy strona jest już otwarta

(Hubgab2) #1

Witam, jest sposób na sprawdzenie czy dana strona jest otwarta? Używam funkcji window.open() z jquery ale chciałbym żeby to okno było otwierane tylko raz. Dziękuje za podpowiedzi.

(mktos) #2

Musisz sobie zapamiętać czy już to okno otworzyłeś. Nie da się sprawdzić co użytkownik ma otwarte.

BTW, funkcja window.open() to chyba nie jest z jQuery :wink:

(Hubgab2) #3

OK zapamiętam sobie że to okno otworzyłem, ale co w wypadku jeśli ktoś to okno zamknie? Chcę zrobić coś w rodzaju komunikatora na stronie który będzie się otwierał w nowym oknie jeśli przyjdzie wiadomość. i jeśli przyjdzie następna wiadomość to żeby nie otwierał nowego okna ale w tym co jest dopisywał a jeżeli użytkownik zamknął okno a nowa wiadomość przyszła to okno się znów otworzy. Samo dopisywanie sie w tym oknie wiem jak zrobić ale nie wiem jak nie otwierać nowego okna za każdym razem gdy przyjdzie wiadomość.

(mktos) #4

To w takim wypadku zrób inaczej - użyj drugiego parametru dla window.open(), czyli nazwy okna.

window.open('someurl', 'nazwa');

spowoduje, że jeśli okno "nazwa" nie istnieje, to zostanie otwarte, a w innym wypadku - jego zawartość zostanie zmieniona.

(Hubgab2) #5

Dziękuje działa a mam jeszcze jedno pytanie jak mogę przekazać informacje do tego nowego okna np numer użytkownika który pisze?

-- Dodane 28.06.2012 (Cz) 9:55 --

Poradziłem sobie w URL dodałem

?id=zmienna a w pliku docelowym $_GET['id']