Sprawdzanie czy strona jest już otwarta

Witam, jest sposób na sprawdzenie czy dana strona jest otwarta? Używam funkcji window.open() z jquery ale chciałbym żeby to okno było otwierane tylko raz. Dziękuje za podpowiedzi.

Musisz sobie zapamiętać czy już to okno otworzyłeś. Nie da się sprawdzić co użytkownik ma otwarte.

BTW, funkcja window.open() to chyba nie jest z jQuery :wink:

OK zapamiętam sobie że to okno otworzyłem, ale co w wypadku jeśli ktoś to okno zamknie? Chcę zrobić coś w rodzaju komunikatora na stronie który będzie się otwierał w nowym oknie jeśli przyjdzie wiadomość. i jeśli przyjdzie następna wiadomość to żeby nie otwierał nowego okna ale w tym co jest dopisywał a jeżeli użytkownik zamknął okno a nowa wiadomość przyszła to okno się znów otworzy. Samo dopisywanie sie w tym oknie wiem jak zrobić ale nie wiem jak nie otwierać nowego okna za każdym razem gdy przyjdzie wiadomość.

To w takim wypadku zrób inaczej - użyj drugiego parametru dla window.open(), czyli nazwy okna.

window.open('someurl', 'nazwa');

spowoduje, że jeśli okno “nazwa” nie istnieje, to zostanie otwarte, a w innym wypadku - jego zawartość zostanie zmieniona.

Dziękuje działa a mam jeszcze jedno pytanie jak mogę przekazać informacje do tego nowego okna np numer użytkownika który pisze?

Dodane 28.06.2012 (Cz) 9:55

Poradziłem sobie w URL dodałem

?id=zmienna a w pliku docelowym $_GET['id']