Sprawdzanie dostępności strony

Jest taki serwis downforeveryoneorjustme. Kiedy jakaś strona się nie wczytuje, to można tam wkleić jej adres i sprawdzić, czy jest ogólnie niedostępna, czy tylko u nas się nie wczytuje. Jednak dziś sprawdzałam tam stronę ebok.gazownia.pl i wg tego serwisu miała być niedostępna tylko dla mnie, tymczasem po telefonie do gazowni okazało się, że mają awarię i nawet dla nich jest niedostępna. Wygląda więc, że ten serwis nie jest godny zaufania. Znacie może jakieś inne tego typu serwisy, ale bardziej wiarygodne?

A wiesz jak ten serwis sprawdza stronę? Może sprawdza czy dostępny jest serwer www (apache, nginx itp.), a nie czy dostępna jest strona.

1 polubienie

Długo wczytuje się, ale jest w palemoonie.


W basilisku FF 55, który udaje firefox 62 też jest, ale w trybie tekstowym (błąd kodowania).

@Bogdan_G Może teraz już jest, ale kiedy dzwoniłam do gazowni, to na pewno jej nie było. Nie wczytywała się od dwóch dni. Sprawdzałam na 3 przeglądarkach, dwóch laptopach i telefonie, także w innej sieci. Zresztą w gazowni potwierdzili, że mają awarię i strona jest niedostępna

1 polubienie

@freshmeat - tego nie wiem. W każdym razie mi zależy na takim, który będzie sprawdzał stronę, bo co mnie jakiś serwer?

A ta strona do wykrywania pisze:
MWSnap056

@Bogdan_G - no przecież wiem, że tak pokazuje ta strona. I tak samo pokazywała wtedy, kiedy ebok.gazownia.pl była niedostępna, więc nie wiem o co Ci chodzi… Przecież ja nie pytam, co pokazuje, tylko napisałam, że pokazywała niezgodnie z rzeczywistością i dlatego szukam innego serwisu do sprawdzania dostępności stron
@Edycja:
Wygląda, że już naprawili awarię, bo teraz się wczytuje. Nie zmienia to faktu, że przez ten serwis do sprawdzania trochę się wystraszyłam, bo myślałam, że to u mnie się coś dziwnego dzieje i teraz już wiem, że nie można na nim polegać :frowning:

To zagwozdka, bo validator.w3.org pokazuje:

1 polubienie

@Bogdan_G - pewnie jeszcze nie do końca wszystko naprawili i mimo że strona się wczytuje, to zapewne nie jest w pełni dostępna albo coś w tym stylu. A o tym złym certyfikacie to mi się wyświetlał komunikat na telefonie wtedy, gdy była całkiem niedostępna

1 polubienie