Sprawdzanie dysku przy każdym uruchomieniu komputera

Od jakiegoś czasu mam dosyć uciążliwy problem. Mianowicie za każdym startem systemu włącza się sprawdzanie dysku (komputer wyłączony/zrestartowany prawidłowo) F: . Jest to o tyle uciążliwe, bo dysk jest na systemie plików NTFS i system sprawdza go w 3 stopniach. Teraz nie kojarzę tych tekstów, chyba było coś z indeksami :slight_smile: Proszę o radę, ponieważ wydłuża mi to start systemu o około 2 minuty.

start-> uruchom-> CMD

CHKNTFS /D

Dziwne… wykonywanie komendy trwało parę sekund i żadnego raportu ani nic… Zobaczymy później po reebocie jak będzie

mi się działo coś takiego ze starym dyskiem WD 60 GB. niby nic strasznego ale w pewnym momencie dysk po prostu przestał pracować i wszystko co na nim miałem przepadło włącznie z pracą przedmaturalną :stuck_out_tongue: , więc jeśli masz coś cennego na dysku to radziłbym zrobić kopie zapasową :slight_smile: i ściągnąć jakiś program do diagnostyki dysku.

Czy chodzi o dysk F: ,jeżeli tak,a komenda De Niro nie zadziała zrób tak:

Wpisz w wierszu poleceń " chkdsk F: /f"

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

Następnie powinien nastąpić skan tego dysku

Dezinstalacja jest chwilowa, po prostu system na czas konwersji zablokuje możliwość korzystania z niej Tobie i wszelkim innym programom, a potem podłączy ponownie, chyba nawet bez restartowania,więc się nie bój,że stracisz dane.

:slight_smile:

czemu uwazasz ze nie zadziała @Leon$

Różnie to bywa :slight_smile:

może i róznie http://support.microsoft.com/kb/160963/pl

A może on ma XP :slight_smile:

ale pod XP również wchodzą