Sprawdzanie historii otwieranych plikow

Ktos grzebal mi przy komputerze i ja chce teraz sprawdzic co ogladal, odtwarzał czy przeszukiwał. Mozna to gdzies w viscie znalesc? Wchodzilam w dziennik zdarzen ale tam tylko same uruchamienia aplikacji wina znalazlam. Czy mozna jakos dotrzec do tego kiedy i jakie pliki (zapewne grafika, drzwiek -> i o to mi chodzi) byly otwierane podaczas mojej nieobecnosci?

Zależy jak bardzo ten grzebiący był “kumaty” i czy wcześniej przewidziałeś możliwość grzebania.

Jeżeli ten “ktoś” nie był zbyt rozgarnięty (przynajmniej komputerowo) to część (spora) operacji otwierania plików dokumentów zostawiła swój ślad w postaci skrótów w folderze ‘Niedawno otwierane’ (piszę z pamięci, nie mam teraz Visty pod ręką). oczywiście usunięcie tych skrótów to żaden problem i praca na jakieś 5 sekund, więc…

Druga możliwość (ale to już raczej na przyszłość, bo skoro tu pytasz to albo o tym nie wiedziałeś albo nie włączyłeś - inspekcja dostępu do plików z zasadach grup. Z tym, że: nie jest to dostępne w wersjach Home oraz (uwaga praktyczna) włączanie inspekcjonowania do zbyt wielu obiektów/działań użytkownika nie jest wskazane. Po pierwsze mocno obciąża komputer a po drugie dziennik zdarzeń ulega wtedy szybkiemu “przepełnieniu” i starsze zdarzenia zastępowane są nowszymi. W efekcie można przejrzeć zdarzenia sprzed np. kilku godzin. Czasem to trochę mało.

wander , czemu prowadzisz dwa takie same wątki ??

viewtopic.php?f=2&t=237348

Mam pytanie, jak dostać się do folderu “Niedawno używane”? Z góry dziękuję :slight_smile:

na swoje konto zróbhasło i zostaw właczone konto gościa…za każdym razemgdy odchodzisz od koma wciskasz win+L i nikt nie wejdzie bez hasła…a na koncie goscia (z ograniczeniami) mozna mieszać do woli…

nie potrzebne jest śledzenie… :smiley: