Sprawdzanie logów z dysku

Witam,
Proszę sprawdzić czy ten dysk nadaje się jeszcze do pracy, dziękuję.

Moim zdaniem raczej nadaje się do pracy, na pewno do obserwacji atrybut 0B, jesli jest stały, to ok, jeśli rośnie… wiadomo. Z powierzchnią raczej nic złego się nie dzieje, jak już to z mechanizmem (atrybut 0B), choć od dysków i informacji SMART są tu lepsi ode mnie, więc poczekajmy jeszcze z werdyktem.

@Radek68
Aha rozumiem, dziękuję za wytłumaczenie.
Przy okazji mam jeszcze jeden dysk do sprawdzenia, logi z dysku poniżej.

Jeśli SMART się nie myli (bo coś dużo tych realokowanych sektorów), to w przypadku tego drugiego dysku jest problem - IMHO nie nadaje się do pracy.

Myślisz ze SMART może źle pokazywać wykresy?
Czyli drugi dysk idzie do kosza i lepiej z niego dane zgrać, w którym programie jest ta opcja IMHO?
Bo jej nie widzę.

IMHO to nie jest opcja. To jest skrót:
https://www.miejski.pl/slowo-IMHO .

ST320 - raczej nie na dysk systemowy, a na mało ważne dane. Problemem może być mechanika dysku, parametr OB i powierzchnia, parametr C8. Dysk ma albo wibracje? albo upadł parametr BF.

Fujitsu 250 - programy często nie radzą sobie z odczytem smart i lubią pokazywać bzdety.

Jedyny do niego wiarygodny program, to MHDD i funkcja F8 smart.

W obu masz problem C7, czyli kabel sata - jak jest stała tutaj wartość jest OK. ST ma mieć stale w C7 wartość 1, a Fujitsu wartość 17.

@marcin82
Ja myślałam że to skrót, trochę mi głupio :slight_smile:

@JNJN
Co do dysku SAMSUNG, aktualnie na nim postawiłam system i zgrałem swoje dane na niego, sprawdziłam parametr OB i liczba wzrosła o dwie liczby, tak samo parametr C8 wzrósł o dwie liczby.
A ten program MHDD, to sprawdzę dopiero dziś po południu i dam screena.

Jak możecie to sprawcie logi z tego dysku, jak się nadaje to z niego będę korzystać zamiast tego SAMSUNGa.

WD2500 OK.

Parametr BF wstrząsy lub wibracje - ale może pracować.

Ok, wiec instaluje system na nim.
Log MHDD ST320

Jeszcze dwa dysku do sprawdzenia.

ST500 może i OK? choć ma dziwne odczyty? podejrzany parametr BB i BC - jak pracował? były problemy?

WD640 OK, jedynie zwróć uwagę na parametr C7 - ma tu być stała wartość 17586.

@JNJNEkspert
ST500 - dysk pracował w laptopie cały czas, na nim był system, nie zauważyłam żadnych problemów na nim, ale chyba od roku/pół roku dysk lezy nie używany są tylko na nim dane, np. jak teraz kopiuje na niego dane to pod sam koniec trochę długo (10-15sekund) to trwa jakby myślał czy coś.

WD640 - Ok będę zwracać uwagę.

Witam ponownie, proszę o sprawdzenie tych logów z dysku. czy nadaje on się do pracy.

Dysk OK jakieś pierdoły mało istotne (parametr BF wstrząsy) parametr BE (tym się nie przejmuj).

Dziękuję za odpowiedz.