Sprawdzanie maksymalnej prędkości pobierania

Witajcie.

Przedłużyłem dzisiaj umowę w Netii, a co z tym idzie mam nową prędkość internetu - w umowie widnieje 4Mb/s, w rzeczywistości wyświetla mi 4,9Mb/s. Zaciekawiło mnie jaką maksymalną prędkość mogę uzyskać. W związku z tym znalazłem byle jaki plik na rapidshare, zacząłem pobierać, lecz transfer nie przekraczał 110 Kb/s, ba - ściągało się średnio 60Kb/s. Następnie w jakimś serwisie torrentowym odkopałem dobrze seedowanego Ubunciaka, pobierał się szybko … 200Kb/s … 300 Kb/s … Ale wydaje mi się, że z tego łącza można wycisnąć więcej. Poza tym, z ftp (czy to dobreprogramy czy jakieś inne serwisidło albo vortal) transfter waha się pomiędzy 80 a 110 Kb/s. Nigdy więcej. Dlaczego “tak wolno”? Czy to jest spowodowane obciążeniem sieci za dnia, czy może to jednak z czegoś wynikać?

PS Nie mogłem się zdecydować w jakim dziale ten topic umieścić, więc wrzuciłem go tutaj.

Speedtest, jak zwykle wynik finalny wydaje mi się nieco oszukany …

312854311.png

na rapidzie są ograniczenia.

[url=[http://www.speedtest.pl/](http://www.speedtest.pl/)

OMg teraz na RS’ie każy free user ściąga z tą samą prędkością tj. ~60kb/s…

Napisałem, że m.in na rapidzie się “tak wolno” ściąga. Z vortalu dobrychprogramów też mi nie idzie więcej niż 110 Kb/s.

Póki co tylko na torrentach uzyskałem w miarę dobry wynik.

4.9mbps to 612,5 KB/s - taka jest teoretycznie maksymalna prędkość netu, myślę że jeśli osiąga on w rzeczywistości wiecej niz 500KB/s to nie ma na co narzekać

z każdego vortalu będzie inna prędkość bo są inaczej servery obciążone a w torrentach jeśli sie da ci się połaczyc z dużą ilością osób to możesz wycisnąc maxymalny transfer tylko musisz czekać na połaczenia. Jeżeli nie wycisnąłeś maxymalnego transferu to znaczy że miałeś za mało połączeń. 1 użytkownik wysyła średnio 1kb/s więc żeby wycisnąć 300 kb/s musisz mieć 300 połaczeń czyli 300seedówa nawet więcej mi bo nie z każdym uda ci się połączyć.

http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti

bardzo dobry tester.

Tak, nie da się dokładnie określić maksymalnej szybkości ściągania. Różne portale, różne obciążenie. Osobiście mam liveboxa z tp, niby prędkość 1mb, ale na pasku obok zegara widnieje 11mb/s, czasem nawet 54mb/s :smiley: Jednak wyświetlanie tego jest chyba losowe, prędkość od zawsze taka sama :wink: Ja swoją szybkość sprawdzałam ostatnio na: http://www.komputerswiat.pl/nettest/ W sumie niezłe, można zobaczyć na tym i na innych serwerach badających, potem porównać wyniki :slight_smile: Pozdrawiam!

Anusiekkk , wyświetlane komunikaty jedynie informują o maksymalnej przepustowości łącza w danej chwili.

TEST łącza

To akurat jest prędkośc połączenia ustanowionego z liveboxem przez wifi. System nie wie jakiej prędkości masz łącze internetowe, za to rozpoznaje prędkość działania sieci lokalnej :wink: