Sprawdzanie plików na partycji systemowej

Witam!

Ostatnio coraz częściej zaczyna mi się pojawiać to samo… Zamykam system i czasami mam jeszcze komunikat o zamykających się programach. Pomimo tego, że ja zakończyłem pracę programów z których korzystałem. Przy ponownym włączeniu komputera przed okienkiem startowym WinXP pojawia mi się za każdym razem 'sprawdzanie/skanowanie plików C: i to przyznam jest irytujące bo trzeba czekać do 2-3 min można to wyłączyć dowolnym klawiszem ale często nie zdążam go w odpowiednim momencie wywołać. I tu moje pytanie czy można zupełnie wyłączyć sprawdzanie tej partycji systemowej?

Pozdrawiam.

http://technomat.pl/index.php/jak-wyczy … nd-chkdsk/

Widać, że nawet nie pofatygowałeś się poszukać, bo było to wiele razy poruszane na tym forum choćbny nawet. Nawet internet jest zawalony rozwiązaniami tego problemu i jego opisami. Proszę: http://tinyurl.com/4g8sbev

Dodane 29.01.2011 (So) 9:03

Wychodzi na to, że nawet nie chciało Ci się zapoznać z regulaminem, bo jakbyś się z nim zapoznał, to znałbyś punkt 2.3, który mówi:

hevet , korzystając z tej pierwszej metody tworzenia pliku z rejestrem niestety nic mi to nie dało nadal, gdy zmieniam system operacyjny Win7 (D:) na XP (C:), to przy startowaniu XP-ka mam sprawdzanie partycji (D:)… Czy w moim przypadku powinien inaczej wyglądać ten rejestr?

uruchom XP

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D: >> Enter

:slight_smile:

Po zatwierdzeniu enterem pojawił mi się komunikat:

Wolumin D - nie był zmieniany..

Napewno tak to miało wyglądać?

czy nadal masz ?

:slight_smile:

Tak, znowu zaczeło się pojawiać sprawdzanie… :frowning:

W takim razie, spróbuj sformatować wszystkie partycje przy użyciu pełnego formatowania i zainstaluj system od nowa, czyli uruchom instalator, jak będzie wybór partycji wskaż c:, wciśnij enter, następnie f i wybierasz opcję sformatuj partycję używając systemu plików NTFS(nie NTFS szybkie). Po zainstalowaniu systemu, wchodzisz w mój komputer i formatujesz pozostałe partycje klikając na nie ppm->formatuj, zostawiasz doznaczone szybkie formatowanie i klikasz formatuj. W zależności od pojemności partycji, formatowanie może nawet potrwać godzinę, tak więc jeżeli zobaczysz, że od dłuższego czasu stoi na tym samym procencie, to nie resetuj go, tylko czekaj cierpliwie do końca. w ten sposób, powinieneś rozwiązać problem, ponieważ w trakcie pełnego formatowania naprawiane są wszystkie błędy logiczne dysku, tak więc po pełnym sformatowaniu chkdsk nie powinien się wrzucać, że dana partycja wymaga sprawdzenia.

Niestety ale formatowanie partycji zupełnie nie wchodzi w grę. Niedawno co instalowałem system od nowa oraz wszystkie programy. Nie zamierzam tego powtarzać. 2 Tygodnie temu partycja D: i inne były formatowane (oprócz podstawowego XP-ka).

No to w takim razie musiałeś źle sformatować partycję, czyli musiałeś sformatować szybkim, a nie wolnym, bo nie chce mi się w to wierzyć, że po pełnym sformatowaniu, chckdsk odstawia taki cyrk…