Sprawdzanie ssh

Witam,

mój problem polega na tym iż nie mam jak sprawdzić poprawności działania ssh. Mój komputer znajduje się z routerem. Wszystko ustawiłem, powinno działać, z sieci lokalnej się loguje, lecz nie mam możliwości sprawdzić działania logowania spoza sieci. Czy są może jakieś publiczne serwery, dzięki którym można to sprawdzić?? a może są jakieś inne sposoby?? Bardzo proszę o pomoc

Spróbuj założyć sobie konto testowe na 7 dni na http://linuxpl.com/ i napisz adminowi, zeby zalozyl SSH.

Możesz też spróbować się połączyć np. z 150.254.78.2. Jeżeli się połączy, to i będziesz mógł się zalogować.

Dzieki za odpowiedź. Jakie jest hasło na ten serwer 150.254.78.2?

możesz to sprawdzić będąc w sieci lokalnej, po prostu wpisuj zewnętrzne IP, jak będzie działać to znaczy że innym też pójdzie.

Już wcześnniej tak próbował i problem w tym że nie działa :frowning: Ustawiłem DMZ na routerze DLink DSL 524T i cały czas loguje się do routera a nie na kompa. W czym może być problem?? Myślałem ze po prostu nie mozna logowac się na własny komputer

przekieruj na routerze port 22, i sprawdz czy ci firewall nie blokuje tego portu.

Na routerze ustawiłem DMZ i nic :frowning: Firewalla nie mam żadnego, na routerze powyłączałem, a na kompie nie mam. Nie mam pojęcia co jest nie tak

na linuxpl.com wejdz w directadmin w statystyki/logi na dole masz shell i jest jest ON to masz wlaczone jesli masz off to napisz do obslugi zeby ci wlaczyli

W dniu 25.06.2008 , o godzinie 22:33 został dopisany post przez inubero

Logowanie na shella

Z windowsa: ściagamy program putty z www.linuxpl.com/putty.exe. Po uruchomieniu programu , w pole ‘host’ wpisujemy nazwe_swojej_domeny ,zaznaczamy opcje ‘ssh’ , w okienku appearence zmieniamy rozmiar czcionki na 12, klikamy save session, nadajemy nazwe sesji i klikamy na nia 2 razy.Połączenie zostaje nawiązane z serwerem.

Następnie wpisujemy login i hasło.

Z Unixa/Linuxa: wydajemy polecenie ssh -l twojlogin nazwa_twojej_domeny -p 59184 po czym wpisujemy hasło.

Port do połączeń do głównego serwera : 22 , dla innych serwerów 59184

Aby połączyć się na shella prosimy o wysłanie maila w tym celu , shell uruchamiamy dla kont opłaconych na życzenie.

…ale kombinujecie…jak chcesz się logować z innego komputera z poza twojej sieci do komputera w sieci… to zainstaluj sobie hamachi i utwórz siec… między nimi… po tym jak zrobisz to możesz bez problemu podłączyć pulpit zdalny czy jakiś program vnc… polecam http://www.uvnc.com/