Sprawdzanie systemu plików - nie mogę sie zalogować

Witam

Pojawił się pewien problem a mianowicie komputer mi z się zawiesił i po chwili wyskoczyl bluescreen. Zrestartowałem i wtedy pojawił się właśnie ten sprawdzac plików na dysku. Problem jest taki że po sprawdzeniu komputer włącza sie ponownie i znowu sprawdzanie jest i tak w kółko… Po sprawdzneiu nie przechodzi do zalogowania sie systemu. Mój system to windows xp. Bardzo proszę poratujcie mnie bo sesja tuż tuż a ja mam tam wszystkie projekty notatki itp.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym (instrukcja).

nie dochodzi nawet do momentu wyboru w jakim trybie chcę odpalić, wyskakuje " disk boot failure , insert system disk and press enter" czyżbym musiał się pożegnać z dyskiem twardym… (ogólnie to ostatnimi czasy tak było że jak się zawiesił podczas pracy komputer to wyskakiwał bluescreen i co jakis czas było to sprawdzanie systemy plików nie zawsze ale raz na jakiś czasy był, ale po sprawdzeniu wszystko było już okay ).

To źle świadczy o dysku.

To zwiastowało przyszłe (obecne) problemy z dyskiem.

Czy dysk jest widziany (rozpoznawany) w biosie?

By spróbować odzyskać pliki z dysku możesz uruchomić jakiegoś Linux’a z Livecd (bez instalacji).

po czym rozpoznam czy jest widziany (rozpoznawany ) czy nie ? Kurde mam tam bardzo ważne pliki uczelniane które muszę odzyskać bez tego cały rok w plecy…Więc muszę się dostać do dysku…

Więc pobierz dowolną dystrybucję Linuksa w wersji LiveCD i sprawdź czy spod niego będziesz miał dostęp do danych na dysku.

A co do kwestii zobaczenia czy dysk jest widoczny w BIOSie, każdy BIOS jest inny, nikt raczej nie powie ci dokładnie gdzie szukać, musisz znaleźć sam np. z pomocą instrukcji.

rozumiem że muszę mieć bootowalną płytę z tym linuksem live-cd tak ?

Bootowalną płytę bądź pendrive (o ile twoja płyta wspiera bootowania z tego nośnika).

Możesz sprawdzić http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

DZIĘKI WIELKIE !!

Możesz spróbować zrobić instalację nakładkową: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Przydałby się jeszcze SMART dysku (by ocenić jego kondycję).

Uruchom komputer z Parted Magic,odczytaj SMART dysku według poradnika http://traxter-online.net/parted-magic-audyt-komputera-i-diagnostyka-dysku-twardego/ (punkt GSmartControl).

Podaj zawartość zakładki Attributes (kliknij Save As i umieść tekst na http://www.wklej.org/)

Udało mi się włączyć komputer jednakże do czasu za 3 razem jak włączyłem no to pojawiły sie bardzo dziwne rzeczy najlepiej pokaże zrobione zdjecie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be03ad2e3fc52f60.html i chce podkreślić że to nie jest moja tapeta. Komputer tak się zaczyna dziwinie sie i w ogóle tam nic nie można zrobić gdy klikam to ekran tak jakby się wyłącza i pochwili znowu się ‘włącza’ Parted Magic nie udało mi się zrobić loga gdyż za każdym razem dłuższa niż 20 sekund praca na kompie kończyło się jego zawieszeniem … Chyba to już płyta główna …

Wydaje mi się że to nie płyta główna a dysk twardy nadaje się do wymiany.

A tera ciekawe jest to że bez problemu włącza mi się tryb awaryjny co przedtem nie uruchamiał się. Teraz normalnie nie mogę włączyć tylko tryb awaryjnym. Nie cackałbym się z tym kompem no ale mam teraz sesję więc się uczę i przydatne pliki mam i nie mogę spróbować zrobić formata itp zobaczyć czy to coś da. Dodam że jest bardzo zaśmiecony i dawno nie był formatowany.