Sprawdzanie Temperatur Podzespołów

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie powinny być prawidłowe temperatury podzespołów korzystam z HWMonitor ale nie za bardzo z niego rozumiem dołączam screen’a i powiedzcie czy są prawidłowe

podzespoy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ciężko cokolwiek powiedzieć o temperaturach czy są w porządku nie znając danych technicznych sprzętu , dla jednych procesorów będzie to temperatura dobra , a dla innych te 51 stopni w spoczynku , jeżeli to temperatury są podane przez ciebie w spoczynku może być troszkę podwyższona , ale nie niebezpieczna , także podaj markę i model procesora i napisz jak mierzyłeś te temperatury , czy pod obciążeniem komputera czy w spoczynku?

Temperatura dysku (WDC) jak najbardziej w porządku. Nie mam jednak pewności o wskazania TMP, ale to pewnie procesor. I tu racja - dla jednych to dobre wskazania, dla innych za wysokie, ale jeśli nie przekracza 60 stopni, to mogą być nawet i takie, szczególnie gdy sprzęt stoi gdzieś w pobliżu ciepłego kaloryfera :wink:

Dobrze podaje procesor to Intel Celeron D 320 2,40 Ghz dane te były pokazane w spoczynku, sprzęt jest bardzo daleko od kaloryfera

Skąd wiecie że 51 stopni to temperatura procesora? Dla mnie może to być płyta główna lub karta graficzna. Może też coś mu obciążyło troche procesor i stąd taka temperatura bo to jest max jak działa program a nie aktualna - aktualna jest dużo niższa.

Fakt też jest taki że Celerony D to niezłe grzejniki.

Reasumując temeratury w normie. Pokaż jeszcze screen z Everesta, tam może będzie pisało konkretnie jakich podzespołów to są temperatury.

Ok jutro zainstaluje everest i dam zrzut

Dodane 08.02.2011 (Wt) 12:20

Dane jak poprzednio w spoczynku

everestqb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A jednak te 51 stopnie to temperatura procesora. Dużo. Za dużo jak na spoczynek. Czyściłeś kompa w środku? Pewnie nie a przydało by sie oraz wymienić paste termoprzewodzącą.

barszczu tu cię zaskoczę niedawno jakoś tydzień temu dawałem do serwisu na czyszczenie … koszt 20 zł a dałem na czyszczenie ponieważ zasilacz szwankował łapał luzy i hałasował i szwankuje do teraz tak samo także wiesz czyszczenie było … sam sprawdziłem w domku czy wyczyścili byle jak czy porządnie i stwierdzam że takie czyszczenie to sobie mogę wykonać sam w domu …

Wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze i powinno być ok. Jeżeli to nie pomoże, będziesz musiał zainwestować w lepsze chłodzenie.

a zapomniałem dodać że pasta była wymieniania w trakcie czyszczenia ale domowego także jedynie zainwestować w lepsze chłodzenie ale to może kiedyś także temat można zamknąć i dziękuje za pomoc