Sprawdzanie Temperatur Podzespołów


(Artmar1895) #1

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie powinny być prawidłowe temperatury podzespołów korzystam z HWMonitor ale nie za bardzo z niego rozumiem dołączam screen'a i powiedzcie czy są prawidłowe

podzespoy.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(Kuczkowiak) #2

Ciężko cokolwiek powiedzieć o temperaturach czy są w porządku nie znając danych technicznych sprzętu , dla jednych procesorów będzie to temperatura dobra , a dla innych te 51 stopni w spoczynku , jeżeli to temperatury są podane przez ciebie w spoczynku może być troszkę podwyższona , ale nie niebezpieczna , także podaj markę i model procesora i napisz jak mierzyłeś te temperatury , czy pod obciążeniem komputera czy w spoczynku?


(Beblogz) #3

Temperatura dysku (WDC) jak najbardziej w porządku. Nie mam jednak pewności o wskazania TMP, ale to pewnie procesor. I tu racja - dla jednych to dobre wskazania, dla innych za wysokie, ale jeśli nie przekracza 60 stopni, to mogą być nawet i takie, szczególnie gdy sprzęt stoi gdzieś w pobliżu ciepłego kaloryfera :wink:


(Artmar1895) #4

Dobrze podaje procesor to Intel Celeron D 320 2,40 Ghz dane te były pokazane w spoczynku, sprzęt jest bardzo daleko od kaloryfera


(barszczu) #5

Skąd wiecie że 51 stopni to temperatura procesora? Dla mnie może to być płyta główna lub karta graficzna. Może też coś mu obciążyło troche procesor i stąd taka temperatura bo to jest max jak działa program a nie aktualna - aktualna jest dużo niższa.

Fakt też jest taki że Celerony D to niezłe grzejniki.

Reasumując temeratury w normie. Pokaż jeszcze screen z Everesta, tam może będzie pisało konkretnie jakich podzespołów to są temperatury.


(Artmar1895) #6

Ok jutro zainstaluje everest i dam zrzut

-- Dodane 08.02.2011 (Wt) 12:20 --

Dane jak poprzednio w spoczynku

everestqb.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(barszczu) #7

A jednak te 51 stopnie to temperatura procesora. Dużo. Za dużo jak na spoczynek. Czyściłeś kompa w środku? Pewnie nie a przydało by sie oraz wymienić paste termoprzewodzącą.


(Artmar1895) #8

barszczu tu cię zaskoczę niedawno jakoś tydzień temu dawałem do serwisu na czyszczenie ... koszt 20 zł a dałem na czyszczenie ponieważ zasilacz szwankował łapał luzy i hałasował i szwankuje do teraz tak samo także wiesz czyszczenie było ... sam sprawdziłem w domku czy wyczyścili byle jak czy porządnie i stwierdzam że takie czyszczenie to sobie mogę wykonać sam w domu ...


(Piotrkijak) #9

Wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze i powinno być ok. Jeżeli to nie pomoże, będziesz musiał zainwestować w lepsze chłodzenie.


(Artmar1895) #10

a zapomniałem dodać że pasta była wymieniania w trakcie czyszczenia ale domowego także jedynie zainwestować w lepsze chłodzenie ale to może kiedyś także temat można zamknąć i dziękuje za pomoc