Sprawdzanie wiatraków

Użytkuje komputer już pięć lat, ani razu nie robiłem przeglądu. Od pewnego czasu, wiatraczki chodziły mi głośno jednak po naoliwieniu, problem ustąpił. Jak często po zakupie komputera należy sprawdzać zużycie wiatraków, np.raz na rok, proszę o pomoc.

zwykle się niesprawdza :stuck_out_tongue: puki się niepopsuje coś ;]

ja mam bude z szybą więc niemam z tym problemu a wcześniej to przy okazji usuwania kurzu ze środka sprawdzałem wiatraczki :slight_smile:

wiesz wiatraki zwykle nie psują się od razu najpierw zaczynają chałasować to jest już znak że warto je wymienić nie oliwić !

author_vision

chyba nie “regenerowałeś” wiatraczka nigdy…

daje super efekt, zwłaszcza gdy siada wentylatorek od coolera firmy thermal take i nowy sprowadzany kosztuje tyle co nowy cooler tutaj…

ja uważam że naprawdę warto regenerować wiatraczki bgo praktycznie przy zerowym koszcie(trzeba kupic preparat do oliwienia, chociaż ja oliwiłem chyba olejem do maszynki do włosów i ciągle cichutko chodzi, chyba ze dwa lata po “awarii”) mamy sprawny cooler; a rozebrać wiatrak… po necie krąży instrukcja na http://www.google.pl można znaleść (w końcu skądś to wiem :stuck_out_tongue: )