Sprawdzanie Windows 11 w laptopie

Klucz do Windowsa powinien być zaszyty w BIOSie tego laptopa. Jeżeli tak jest to możesz zainstalować zarówno Windows 10 Home jak i Windows 11 Home nie wpisując klucza podczas instalacji. System aktywuje się automatycznie po podłączeniu laptopa do internetu i będzie aktywowany przy użyciu tzw. licencji cyfrowej.

Pozdrawiam!

Tylko skąd (oczywiście, że oryginalne, nie modyfikowane, bez dodatkowych „witaminek”) pobrać ISO tego Windowsa for ARM? Nie mam konta w MS.

Poniżej link do Windows 10 ARM https://db.windowsbase.pl/database/Microsoft%20Windows%2010/SW_DVD9_Win_Pro_10_22H2.9_Arm64_Polish_Pro_Ent_EDU_N_MLF_X23-51747.ISO.

A tutaj link do Windows 11 ARM https://db.windowsbase.pl/database/Microsoft%20Windows%2011/SW_DVD9_Win_Pro_11_23H2_Arm64_Polish_Pro_Ent_EDU_N_MLF_X23-59540.ISO.

Pozdrawiam!

Dzięki za linki, zanim zacznę psuć poczytam jak zrobić kopię zapasową całego dysku i tu pierwsze co mi przyszło na myśl to linuksowe dd ale i tu z uruchomieniem Live dowolnego distro Linuxa też nie jest ciekawie, ze względu na tą architekturę ARM.

Nie ma problemu. Mam nadzieję że instalacja systemu przebiegnie bez błędów.

Pozdrawiam!

Już zdąźyłem co nieco popsuć, skasowałem partycję odzyskiwania, z której można było wystartować i ponownie zainstalować Windowsa. Jedyny sukces to utworzenie „Dysk odzyskiwania” na pendrajwie i ponowne zainstalowanie tego Windowsa 11 na tym lapku. Jeszcze co do tej pory próbowałem to utworzenie Rufusem bootowalnego pena z tych obrazów ISO i modyfikacja obrazu ISO w Linuksie tym spsobem:

ale tak utworzony instalacyjny pendrive nie uruchamiał się w obydwu przypadkach. Spróbuję jeszcze wypalić te obrazy ISO na płytki DVD, tu kupię płytki dwuwarstwowe 8,5 GB i jeśli ta metoda zawiedzie to zostawię tego pierwotnego Windowsa 11 taki jaki był.

Spróbuj pobrać program UltraISO stąd UltraISO - ISO CD/DVD image creator, editor, burner, converter and virtual CD/DVD emulator - UltraISO download page i za jego pomocą utworzyć bootowalnego pendrive z systemem. Pendrive musi być sformatowany w systemie plików NTFS bo rozmiar pliku Install.wim przekracza 4GB.

Pozdrawiam!

W „zwykłym” systemie Windows nie trzeba wcale tworzyć przy pomocy pliku ISO botowalnego instalatora by zainstalować na nowo system z istniejacego.
Zaryzykuj. Masz obraz systemu, jak by co wrócisz.
I nie przejmuj sie gdy ten „dziwny” krystianek pokazuje swoja gębę ( :laughing:) pod jakimkolwiek postem.

Wystarczy

W tym iso taki plik tez istnieje.

Próbowałem i tu też pendrajw nie bootował. Pomogła metoda zaproponowana przez @Yakii .

Dzięki @Yakii , udało mi się w ten sposób zainstalować Windows 10 , oczywiście w trybie offline.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10?d2784474-fdb0-4e9d-9e47-5e88c0e053ec=True

Ta metoda jest opisana na stronie Microsoftu w częsci „Dodatkowe sposoby użycia pliku ISO do zainstalowania systemu Windows 10 (kliknij, aby wyświetlić więcej lub mniej informacji)”

Sprawdziłem jeszcze raz działanie tego „Dysk odzyskiwania”, mam nawet dwa utworzone te dyski i okazało się, że obydwa odtwarzają Windowsa 11 ale jest różnica w odtworzonych obrazach dysku. W pierwszym jest sam Windows, a w drugim pojawiła się dodatkowa partycja odzyskiwania „SAMSUNG_REC” i ma ona 10,90 GB. Czy jest sposób aby się do niej dobrać i np. uruchomić instalkę pierwotnego Windowsa wgranego przez producenta? Podczas bootowania klawisz F4, który standardowo w Samsungach odpowiada za uruchomienie Recorvery w moim lapku nie powoduje żadnej reakcji, tak jakby nie było tej partycji Recorvery. Na zrzutach 1xx jest stan po odtworzeniu z pierwszego „Dysk odzyskiwania” a na zrzutach 2xx właśnie z tego drugiego „Dysk odzyskiwania”. Tak mam teraz przywróconego Windows 11





Nie jestem w stanie ci odpowiedzieć. To jest partycja odzyskiwania OEM i być moze jest tu potrzebne dodatkowe oprogramowanie producenta by móc z niej korzystać.

Ja dlatego tak drążę ten temat ze względu na wbudowany w ten lapek modem LTE i brak w tym zainstalowanym obecnie Windows 11 dedykowanego oprogramowania do obsługi tego modemu. Tutaj są tylko podstawowe ustawienia: zmiana APN, zabezpieczenia PIN i wybór sieci, a brak jest obsługi SMS i sprawdzania kodów USSD. W starszych lapkach, które posiadały modemy 3G/LTE w formie mini PCIe typu Gobi Qualcomm, było dołączone oprogramowanie do tych modemów. Może w tym oryginalnym fabrycznym Windowsie jest to dedykowane oprogramowanie ale tego nie sprawdzę bo nie mam dostępu do tego fabrycznego Windowsa.

Masz tutaj kopie https://www.reddit.com/r/GalaxyBook/comments/xuokzf/windows_arm_installrecovery_media_for_galaxy_book/

Dzięki za linka, dokładnie sobie przestudiuję te opisy. Najważniejszy jest ten Recorvery.ISO , może będzie zawierał instalacyjny program do obsługi modemu LTE.

W sklepie Windows store jest aplikacja Samsung Restore. Służy do tego samego celu, co preinstalowane oprogramowanie Samsung Recovery. Czy bedzie kompatybilne z twoim systemem? Sprawdź. Teoretycznie powinna zobaczyć te samsungowska partycje, skoro w zarzadzaniu dyskami jest widoczna.

W aktualnie przywróconym Windows 11, za pomocą diskpart ustawiłem dojście do tej samsungowej partycji odzyskiwania i niestety jest ona pusta (dołączyłem zrzuty). Sprawdziłem również instalację z ISO z adresu
https://drive.google.com/drive/folders/1Up834t6iWMAYaJYOBdLxKIDw-4RP9LRx
metodą jaką zastosowałem z powodzeniem dla ISO Windows 10
Sprawdzanie Windows 11 w laptopie - Oprogramowanie komputerowe / Windows 11 - dobreprogramy - forum
i tutaj lapek po pierwszym przebiegu instalacji zawiesił się.



05

Dam ci link do pewnej strony (j. ang ale translator w zasadzie sobie radzi) przejrzyj.
Rzecz dotyczy Insider Windows bo tak własciwie Windows na ARM to wersia testowa … zreszta sam zobaczysz co mozna.

Poczytam o tej metodzie budowania obrazu ISO Windowsa, na początek jest to trochę skomplikowane ale może mi się uda zbudować ten obraz ISO Windows 10.
Przeglądając ten obecnie zainstalowany Windows 11 natrafiłem na ciekawe ustawienia w Sieć i Internet > Komórkowe > Wiadomości od operatora. Od razu sprawdziłem to w praktyce i jest sukces: aby zalogować się do panelu Play24 wpisałem swój nr telefonu, operator przysłał SMSem kod weryfikacyjny i po odczytaniu w oknie „Wiadomości od operatora” wpisałem ten weryfikujący kod. Zostałem pomyślnie zalogowany i mogłem sprawdzić stan mojego konta. Do pełni szczęścia brakuje tutaj możliwość doładowania kodem ze zdrapek ale i tak to już jest duży sukces, że można na bieżąco sprawdzać stan swojego konta.