Sprawdzenie czystości sytemu

mam prośbe bo zabardzo nie wiem jak to moge zrobic :smiley:

chce przeskanowac mojego całego kompa i sprawdzic czy wszystko jest OK itp.

czyli np. chce zrobic skan systemu… przetestowac kompa … WSZYSTKO ZEBY MIEC PEWNOŚĆ ZE KOMP JEST CZYSTY I DZIALA NA MAX :slight_smile:

moze ktos pomoze ?

żeby oczyścić system polecam Easy Claner 2.0 sam go mam czyść co ok. 2 tygodnie.żeby sprawdzić swojego kompa co ma(sterowniki,karty,procesor,itp.) i zrobic tez testy sciagnij everest home edion tez go mam

płatny pakiet Norton SystemWorks. Masz tam Norton WinDoctor i NortonSystem Doctor

Zrób sobie taki zestawik:

Ad Aware personal

Easy Cleaner

Reg Cleaner

D tego jeśli nie masz antywirusa to Avast

Wszystko za free. Ostrożnie tylko z czyszczeniem rejestrów. Zrób wcześniej kopie.

Ja regularnie używam tego zestawu i przez wiele miesięcy nie muszę reinstalować systemu. A instaluje i odinstalowuje na nim wiele programów.

Jest to bardzo bezpieczny zestaw nigdy nie miałem kłopotu po czyszczeniu np rejestrów.

ok dzieki … Antywirusa mam :smiley: Kaspersky personal … DROGI !!

i Zonealram czy jakos tak :slight_smile:

ale chce miec kompa dobrego :slight_smile:

Złączono Posta : 03.11.2006 (Pią) 18:31

ak6 a jak mam zrobic kopie zapasowe w Easy cleaner i Reg Cleaner ?

Istnieje prosty sposób na sprawdzenie, czy w pamięci komputera nie rezyduje wirus. Wystarczy zrestartować komputer, podczas uruchamiania przytrzymać klawisz Ctrl i gdy pojawi się menu startowe Windows - wybrać pozycję “Tylko linia poleceń trybu awaryjnego”. Następnie wpisujemy polecenie chkdsk i sprawdzamy, ile jest pamięci. Powinno być dokładnie 655 360. Jakakolwiek mniejsza wartość prawie na pewno oznacza obecność wirusa!