Sprawdzenie IP użytkownika forum

Witam

Mam taką sprawę. Chodzi mi o to czy jest możliwe poznanie IP użytkownika forum. Często na różnych forach przy nickach użytkowników jest kilka różnych informacji ale nie ma tam numeru IP. Czy zaawansowany informatyk jest w stanie poznać IP forumowicza?

Każdy może poznać ip usera. O ile serwer mu je poda ;], innymi słowy szary user nie dostanie ip chyba, że jest wyświetlone w profilu itd.

Czyli np. tutaj na tym forum nikt poza adminami nie ma szans na poznanie mojego IP nawet jeżeli jest zaawansowanym informatykiem?

Owszem, pomijając fakt iż skrypt tego forum jest stosunkowo stary. Są małe szanse że ktoś pozna twoje ip ;]

Administrator serwera hostującego forum może określić IP użytkownika, z którego w danej chwili się łączył z serwerem.

W przypadku usług ISP w Polsce nie wiele to jednak daje - zmienne IP/korzystanie z hot spotów/korzystanie z dobrych proxy itp. kwiaty znacznie utrudniają takie działania - jeśli chodzi o identyfikacje po IP. Są inne rodzaje śladów jakie pozostawia się w sieci, które znacznie bardziej zawężają kryteria identyfikacji.

Powiem tak, powstało forum pracowników stworzone przez ich samych aby móc swobodnie wypowiadać się o “władzy”. Zapewne po jakimś czasie “góra” dowie się o tym forum a informatyków w firmie jest cała masa. Firma jest na tyle specyficzna, że zapewne większość ludzi zapewne pisze posty ze stałego numeru IP a jeśli ktoś pozna IP i dzięki temu namierzy miasto piszącego posta to będzie 90% pewność, który pracownik to pisał.

Wszystko zależy od skryptu forum, które jest wykorzystywane. Na pewno w każdym są dziury, których pewne grono ludzi używa tylko dla siebie, każdy informatyk specjalizuje się w czymś innym. Wiele zależy też od hostingu. Korzystając np z mobilnego internetu jest się w stanie ukazać lokalizację rosyjską ;]