Sprawdzenie IP użytkownika forum


(Jacwin77) #1

Witam

Mam taką sprawę. Chodzi mi o to czy jest możliwe poznanie IP użytkownika forum. Często na różnych forach przy nickach użytkowników jest kilka różnych informacji ale nie ma tam numeru IP. Czy zaawansowany informatyk jest w stanie poznać IP forumowicza?


(Drobok) #2

Każdy może poznać ip usera. O ile serwer mu je poda ;], innymi słowy szary user nie dostanie ip chyba, że jest wyświetlone w profilu itd.


(Jacwin77) #3

Czyli np. tutaj na tym forum nikt poza adminami nie ma szans na poznanie mojego IP nawet jeżeli jest zaawansowanym informatykiem?


(Drobok) #4

Owszem, pomijając fakt iż skrypt tego forum jest stosunkowo stary. Są małe szanse że ktoś pozna twoje ip ;]


(Redghost) #5

Administrator serwera hostującego forum może określić IP użytkownika, z którego w danej chwili się łączył z serwerem.

W przypadku usług ISP w Polsce nie wiele to jednak daje - zmienne IP/korzystanie z hot spotów/korzystanie z dobrych proxy itp. kwiaty znacznie utrudniają takie działania - jeśli chodzi o identyfikacje po IP. Są inne rodzaje śladów jakie pozostawia się w sieci, które znacznie bardziej zawężają kryteria identyfikacji.


(Jacwin77) #6

Powiem tak, powstało forum pracowników stworzone przez ich samych aby móc swobodnie wypowiadać się o "władzy". Zapewne po jakimś czasie "góra" dowie się o tym forum a informatyków w firmie jest cała masa. Firma jest na tyle specyficzna, że zapewne większość ludzi zapewne pisze posty ze stałego numeru IP a jeśli ktoś pozna IP i dzięki temu namierzy miasto piszącego posta to będzie 90% pewność, który pracownik to pisał.


(Drobok) #7

Wszystko zależy od skryptu forum, które jest wykorzystywane. Na pewno w każdym są dziury, których pewne grono ludzi używa tylko dla siebie, każdy informatyk specjalizuje się w czymś innym. Wiele zależy też od hostingu. Korzystając np z mobilnego internetu jest się w stanie ukazać lokalizację rosyjską ;]