Sprawdzenie karty graficznej

I co sprawdzałeś temperatury w FurMarku ? Jeżeli temp będzie za wysoka i zaczną spadać zegary GPU to znaczy że zachodzi zjawisko thermal throttlingu (automatyczna obrona przed przegrzaniem) wiec będziesz wiedział że czas wymienić pastę. tak jak pisałem tanie jak piwo AAB TC1 (ze srebrem) wystarczy. Choć jestem “fanboyem” IC Diamond 7 karat. ale ciężko się ją nakłada bo jest sucha jak pieprz, ale nie wymaga wygrzewania, nie przewodzi absolutnie prądu a za to świetnie ciepło. Tylko płynny metal jest trochę lepszy (i sporo droższy od niej) w przewodzeniu ciepła.

PS. Cały czas patrz się uważnie nie tylko na temp, ale (co ważniejsze) obraz - jak pojawią się najmniejsze artefakty to od razu ESC albo spacja. Test powinien trwać 5 minut i obciążać rdzeń na 100%

Jeszcze tego nie robiłem chociaż nie wiem czy to robić bo podczas grania karta żadko przekracza 55*C a paste na chłodzeniu i karcie i tak za tydzień będe wymieniał nmw czy warto ponieważ jak narazie mam troche za słaby zasilacz boje się że uszkodzę kartę.

Ok skoro i tak wymieniasz to faktycznie nie stresuj siebie i karty, a jaki masz zasilacz ?

PS pisałem 6 godzin temu:

Wymień pastę jeśli nie pomoże to zastanów się czy zasilacz wiekowo, mocowo i sprawnościowo daje radę.

Tylko że sam model tj. markę, moc i sprawność (+ ile ma lat dopisz) nie wystarczy trzeba dokładnie opisać wszystkie komponenty bo z samego zasilacza to wróżenie z fusów czy jest winny…

Intel Core 2 Quad q6600 3.2Ghz
-SPC Ferra 3
-5GB RAM
-Karta graficzna(wcześniej 7790 Asus
Zasilacz-FSP400-60THA(1PF)
Win10x64
Ps, nie wiem ile ma zasilacz u mnie jest 2 lata ale ma dużo więcej.

Fortony to dobra i długowieczna marka i zaskakująco tanie zarazem, ale ten model ma wydajność tylko 70% czyli nawet nie certyfiakt 80+ (mój fortron ma 85% wydajności)

I problemem jest procek stary a mocny (jak na swoje czasy) więc wysokie TDP 105W a Twój jest jeszcze podkręcony z 2.4 na 3.2 więc pewnie ze 120-130W w stresie bierze. Wystarczy Ci nowy 400W szanowanej marki (czyli nie z “niesłynnej” czarnej listy), ale z certyfikatem przynajmniej Bronze (sprawność 85 lub 87 %) bo karta dużo nie bierze ledwo max 85W

np taki

Jakbyś miał wlny slot w płycie i zamierzasz dłużej potrzymać, to dokup jakąś kosteczkę ramu za 10 lub 20 zł :wink: