Sprawdzenie konfiguracji komputera

Witam!

mam problem.

Ok 2 mc temu kupiłem komputer(części do poskładania)

konfiguracja następująca:

Typ procesora Intel Pentium III Xeon, 2933 MHz Intel® Core2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz

Karta wideo NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] - zintegrowana

2 Gb ram ddr2 goodram

od ok 2 tygodni po rozpoczęciu użytkowania zaczęły robić się BSODy, czasem bez powodu. Wczoraj dla przykładu wujek przeglądał allegro i BSOD.

Podczas grania wyskakuje błąd “Nie wysyłaj” czasem zaraz po włączeniu(pół minuty) a czasem po ok 5 - 10 min

BSODy wyskakiwały zarówno pod Win7 jak i teraz przy XP(do którego wróciłem bo bardziej ten mi się podoba)

po sprawdzeniu dumpów najczesciej pokazuje mi błędy przy:

Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+4c919 )

a po razie przy

win32k.sys rdbss.sys

Nie aktualizowałem BIOSu od kupienia, wciąż jest ten standardowy fabryczny.

Poczytałem i podobno ten ntoskrnl.exe to błąd sprzętowy - nie zgrywające się urządzenia, czy możecie coś poradzić na to? albo podać nazwy programów jakimi mogę przeskanować komputer aby dowiedzieć się więcej

Pozdrawiam i liczę na pomoc

W ogóle to co za procesor? Bo wymienione są dwa, core2duo to nie xeon. Z kolei xeon wymaga serwerowej płyty głównej.

Płyta główna obsługuje dany model procesora? Bo procesor powinien znajdować się na liście zgodnych procesorów z tą płytą główną (na stronie producenta jest spis), same dopasowanie podstawek nie wystarczy w przypadku Intela.

Nowy BIOS dodaje obsługę nowych procesorów, ale te też są na liście.

przepraszam za nieścisłość, info podałem z everesta i tam było napisane typ procesowa xeon a nazwa C2D

i nie podałem właśnie płyty głównej

asus p5kpl-am se

http://www.proline.pl/?p=ASUS+P5KPL-AM+SE

a procek to oczywiscie

Intel® Core2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz

Dodane 07.05.2010 (Pt) 9:29

nie wiem czy jest tu odświeżanie tematu - prosze o pomoc w powyższej kwestii