Sprawdzenie listy "nieobecnych" paczek (APT)?

Witam!

Otóż tak. Potrzeba mi znać polecenie / przełącznik, które (TYLKO) pokaże mi listę zainstalowanych paczek, których nie ma w repozytoriach. Na przykład - instalowany Skype. System to Debian, więc apt-get, lub aptitude. W aptitude - póki co - nie dopatrzyłem się takiej opcji. Poradzicie coś?

Chodzi Ci o dpkg -l (minus eL)? Na przykład.

dpkg -l | grep skype
apt-get install synaptic

Synaptic > Stan > Zainstalowane (lokalnie lub przestarzałe)

Ewentualnie w aptitude > Pakiety lokalne lub przestarzałe

@roobal

O, właśnie - coś na tej zasadzie. Da się to uogólnić do wszystkich pakietów instalowanych spoza repozytoriów w sources.list?

(man dpkg względnie o tym nie mówi)

@saturno

Wynika to z tego, że aptitude i też synaptic widzą tylko pakiety instalowane z repozytoriów w sources.list. Mogę się mylić, więc dla pewności sprawdzę jeszcze jutro - za dnia.

Apt/Aptitude widzi wszystkie pakiety deb, nawet te zainstalowane ręcznie. Tak samo dpkg, z którego korzystają Apt i Aptitude.

Dpkg widzi, aptitude / apt już nie. Podrzucić screen’a?

Humanoid ,

potwierdzam słowa Roobala, dpkg, apt i aptitude widzą również paczki zainstalowane spoza oficjalnych repozytoriów, czy tych znajdujących się w sources.list, jak i tych instalowanych ręcznie. Widzą nawet tak nieeleganckie zrobione paczki jak np. przez checkinstall (albo po konwersji z rpm -> deb). Sam mam taki mały burdel u siebie w systemie.

Jakie paczki zainstalowałeś, których nie widzi dpkg?

apt-show-versions |grep 'No available'

Rozwiązanie problemu jest tutaj.