Sprawdzenie logów Win7x64 -jakiś backdoor?

Witam, prosiłbym o sprawdzenie logów systemu Windows7 x64
Od razu sorry za taką formę i brak kursywy, ale wklejto nie chciało mi zadziałać coś.
Osobiście system wydaje mi się czysty jednakże proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc.

Skan wykonany FRST:
FRST.txt (167,5 KB)
Addition.txt (14,8 KB)
Shortcut.txt (21,0 KB)
Skan wykonany OTL:
OTL.Txt (503,9 KB)
Extras.Txt (43,8 KB)

Witaj.
System czysty.
Jakie miałeś objawy, że podejrzewasz backdoor ?
Czy Malwarebytes coś wykrył ?
Jeszcze nie masz wszystkich aktualizacji Windows

Skan zrobiony malwarebytes -> adwcleanerem, AVG, Avastem i Avirą -czysto.
Już mówię w czym rzecz. Zostały mi podesłane logi, które zresztą wstawiłem. Stwierdziłem jasno że system czysty, jednak osoba która mi je podesłała zarzekała się że coś musi być. No i wyszło szydło z worka. Chodziło o którąś wersję oprogramowania do tzw preaktywacji. Wyszukałem, virustotal pokazał że ten plik 47/66 wykrywa jako Win32:Malware-gen. Zleciłem dlatego też skan w/w programami. Nic nie dało.
Poprosiłem o skan samych zmian w rejestrze za pomocą Regshota przed (poprzez przywrócenie sytemu) i po użyciu podejrzanego programu. Plik zmian w txt:
https://megawrzuta.pl/download/aee5c56666b5b1db6d13498a033644b3.html
No i zmian dużo, bo 167 ale to normalne przy takich “zabawach”. Pytanie czy zrobił się backdoor i nic nie widać na pierwszy rzut oka albo czy jakiś syf siedzi w samym rejestrze uaktywniajac się po jakimś czasie.
Moja wiedza nie sięga aż tak daleko. Jak by ktoś miał chwilę spojrzeć byłbym wdzięczny.

“Skan zrobiony malwarebytes -> adwcleanerem, AVG, Avastem i Avirą…”
Mam nadzieję, że po zakończeniu tych badań odinstalowałeś te wszystkie “narzędzia”?

Wykonaj sobie podstawowe narzędzie do samodzielnego sprawdzania, wykrywania i usuwania infekcji:

  • pobrać, np. z DobrychProgramów (oparty na Linuxie) program “dr Web LiveCD” dla USB lub CD;
  • wykonać nośnik (pendrajw lub płytę CD) z tym programem;
  • zbootować komputer z tego nośnika, potwierdzając (Enter) język programu;
  • potwierdzić licencję i kliknąć “Continue”;
  • uruchomić podstawowe skanowanie i odczekać kilkanaście minut.
1 polubienie

Dobry pomysł, polecę wykonać te kroki jako livecd, bo Dr Webem też był robiony skan zapomniałem wspomnieć.
“Mam nadzieję, że po zakończeniu tych badań odinstalowałeś te wszystkie “narzędzia”?” Panie kolego…
A od czego są punkty przywracania systemu :wink:
Dzięki za podpowiedź!

1 polubienie