Sprawdzenie logów z FRST laptop

Witam serdecznie. Bardzo prosze o pomoc w sprawie mojego laptopa.
Addition.txt (39,6 KB) FRST.txt (45,9 KB) Shortcut.txt (38,8 KB)

Dziekuje uprzejmie za każda pomoc. Pozdrawiam

1 polubienie

Witaj @Szelek1992 na Forum DobreProgramy

Napisz proszę, czy masz jakieś problemy w działaniu komputera
Na pierwszy rzut oka nie widać infekcji, więc Twój opis bardzo by się przydał :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Jest to Lenovo Legion y720 (I7-7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB DDR4) . Posiadaczem jestem od jakichs 2-3 lat. Przez prawie caly ten czas nie bylo zadnych problemow. Dopiero od nie dawna zaczely sie problemy z grafika. Otoz przegladajac internet, ogladajac cos na yt, grajac w jakie kolwiek gierki mam czasami freezy (nie dlugie, 1sek). Tzn, nie jestem pewien czy jest problem z grafika czy z pamiecia. Odrazu sie przyznaje, ze kiedys mi upadl, ale to bylo w sumie jakies 1,5 roku temu. Po tym incydencie nie bylo zadnego problemu z laptopem. Nie posiadam zewnetrznego antywirusa.

1 polubienie

Regularnie sprawdzam wydajnosc hardware-u, czyszcze system z smieci, nie instaluje rzeczy z niezaufanych zrodel. Staram sie go utrzymac w jak najlepszej kondycjy.
Prawde mowiac jestem po techniku informatycznym, ale sam juz nie ma spomyslow co moze byc nie tak i dlatego zwracam sie do Panstwa o pomoc, i z gory za kazda dziekuje :slight_smile:

1 polubienie

Dziękuję za opis sytuacji.

Utworzę plik naprawczy/oczyszczający.
FRST zaznaczył Lenovo App Explorer, gdyż ma to związek ze SweetLabs. Odinstaluj go.
Ogólnie, zalecam przejrzeć zainstalowane programy i usunąć nieużywane.
Masz sporo zaplanowanych zadań, a dotyczą one w większości Lenovo, a część z nich do CCleaner’a
CC możesz odinstalować i pobierać aktualną wersję na potrzeby oczyszczania.

W systemie jest jeszcze widoczny ESET Security, zaznaczę do usunięcia

Zrób najpierw skanowanie ADWCleaner. Zwróć uwagę na linie Preinstalled, które musisz odznaczyć
Więc po kolei:

  1. Usuń Lenovo App Explorer
  2. Usuń nieużywane programy
  3. Pobierz ADWCleaner
    Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  4. Wklej plik wynikowy z ADWCleaner
  5. Zrób nowy skan FRST i wstaw pliki do wglądu
  6. Wtedy utworzę plik oczyszczający

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Usunalem wszystko czego w wiekszosci nie uzywam. Postapilem zgodnie z instrukcja. Pliki do wgladu Addition(aktualny).txt (31,5 KB) AdwCleaner[C00].txt (2,1 KB) FRST(aktualny).txt (33,9 KB)

Zauwazylem jedynie, ze przy tym skanowaniu nie utworzylo txt Shortcut. Czym to jest spowodowane?
Pozdrawiam.

1 polubienie

Dziękuję

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\endri\Downloads
    fixlist.txt (3,4 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Daj znać jak po oczyszczaniu działa komputer

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Fixlog.txt (8,7 KB)
Oto logi. Mam wrazenie, ze freezy ustaly a system pracuje wydajniej. Narazie wszystko jest w porzadku.
iJuliusz - bardzo dziekuje za poswiecony mi czas, uwage i bardzo profesjonalna pomoc. Zycze milego wieczoru i pozdrawiam.

Dziękuję

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

1 polubienie