Sprawdzenie smartu dysku ST

Witam,

Proszę o sprawdzenie smartu Dysku:

http://wklej.org/hash/be5f7e3c8a4/

Daj scren z najnowszego HD Tune zakładka health.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

A czemu nie przeczytasz tgo?

to wlasnie z hd tune jest.

No racja, jaki to dysk?

Nie podoba mi się parametr C8, MHDD i scan powierzchni i zdjęcie.

To dysk Segate. Dokładny model mogę podać.

Ale coś poważnego z nim ? HDD Tune pokazywał pod SMARTem STAN OK, więc mnie to uspokoiło.

Ten laptop ma dwa miesiące - leży na biurku - nigdy go nie ruszałem. Jedyne co robiłem to często reinstalowałem sytem windows i linuxy (takie różne instalacje)

No to masz gwarancję, uważaj na wstrząsy, wartość BF masz już 12.

Ale z samej ciekawości przy okazji zrób scan powierzchni, bo w nowym dysku parametr C8 powinien mieć 0.

tzn, jak mam dokładnie działać - jak to przeskanować?

BF = 12 - to jakoś drastycznie dużo ?

Ja nim w ogóle nie telepię. Co dopiero pomyśleć jak będę go targał w torbie autobusem ?

Jestem zdziwiony, do teraz byłem bardzo zadowolny z komputera, ale to są jakieś żarty - ten komputer nie został ani razu przeniesiony z miejsca!

Na razie nie rób nic, obserwuj, czy parametr C8 zwiększa wartość.

Nie, ale widać,że był jakiś wstrząs, lub możliwe, że to wibracje dysku.

Masz gwarancję jak coś, tylko w przypadku parametru BF jak masz za dużo ( ile to wie serwis, najlepiej aby było 0), mogą nie uznać gwarancji na dysk, bo stwierdzą, że laptop upadł lub podobnie i jest uszkodzenie mechaniczne dysku.

Jak nie uznać, jak on jest taktowany ze szczególną ostrożnością. No nic. Kiedyś leciałem na dysku który miał kiepskie SMARTy. Straszono mnie 5 lat temu, że padnie.

Dziś jeszcze pracuje :slight_smile:

Stwierdzą i krótka jazda, dość, że nie uznają gwarancji, to mogą policzyć sobie za sprawdzenie i diagnostykę.