Sprawdzenie szybkości SSD, Plexor ms6, Win7 64, SATA II

Zainstalowałem sobie nowy SSD Plexor m6s i chciałbym abyście mi powiedzieli czy taki wynik w tym programie jest ok dla tego dysku podpiętego przez  SATA II   !!

chyba sama specyfikacja SATA2 na więcej nie pozwala bo ten dysk może osiągnąć znacznie więcej

Tak jak napisał bart86 , 6GB/s to jest SATA III , jeśli masz SATA II to dysk działa na 50% gwizdka , bo SATA II to 3GB/s , powinieneś mieć co namjniej 490MB/s i odczyt i zapis , jak kupowałem dysk ssd to upewniłem się że mój komp ma sata 3 dopiero wtedy kupiłem ssd na sata 3.

Nie martw się. SATAII ogranicza głównie transwer sekwencyjny. W rzeczywistych warunkach nie zauważysz różnicy po podpięciu Twojego plextora pod kontroler SATAIII. Tutaj masz przykładowy wynik Vertexa4 120 GB z płytą SATAII.

OCZF6AHCIGigabytekabS3.jpg

 

PS. Możesz poekspermentować ze sterownikami AHCI.

To ja wiem, że przy SATA II nie pójdzie mi na maxa, ale czy moje wyniki sa dobre? Czy jednak powinno byc lepiej?

Nie będziesz miał lepiej na tym standardzie.

Coś Ci się jednostki pomyliły, powinno być odpowiednio 6Gb/s i 3Gb/s

No fakt giga bit małem to na myśli , wiadomo o co chodzi. :-D  W pewnym wieku małe czy duże b przestaje mieć znaczenie.

na sata2 masz tle ile masz na sata3 będzie więcej, to tak jak by kupić ferrari i jeździć zgodnie z polskimi przepisami, to czemu nie kupiłeś czegoś słabszego jak mocy i tak nie wykorzystasz?

Wszystko jest dobrze. SATA 2 ogranicza osiągi, lecz nie na tyle, żeby szło to odczuć.

Spoko dzięki.

Tańsze SSD, które w twoim standardzie nie będzie się nudzić, a tak to masz szybki na ponad 500Mb/s, a twoje złącze robi z tego nędzne 260Mb/s. Wymieniaj płytę na coś nowszego, bo aż szkoda.

Niczego nie jest szkoda. Siła SSD to transfer losowy i niski czas dostępu, a te dwa czynniki decydują o komforcie i wydajności.