Sprawdzenie wydajności zasilacza

Witam,

Mam pewien problem.

Chciałbym zmodernizować mój zestaw komputerowy, ale nie wiem czy mój zasilacz pociągnie wszystkie te komponenty.

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji czy modernizować, czy zasilacz da radę i ile waszym zdaniem Wat wykorzystuje mój sprzęt.

Poza tym proszę o odpowiedź na pytanie: co się dzieje z komputerem kiedy komponenty potrzebują więcej prądu niż może dać zasilacz.

Chciałbym nadmienić, iż akurat zasilacza nie mam zamiaru wymieniać.

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394),

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2, 65W),

Karta graficzna: GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E),

Dysk: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły),

Pamięć: Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5 ,

Napęd: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H42N bulk black ,

Napęd: FDD 1.44MB 3.5" - black ,

Obudowa: Logic B6 czarna 350W PFC.

Planuję modernizację:

Procesor: Wymiana na AMD Athlon 64 X2 5800+ BOX (Socket AM2),

Karta graficzna: Wymiana na Gigabyte Radeon HD5670 1GB DDR5 128BIT PCI-E

Pamięć: Dodanie 2GB DDR2 800 MHz CL5 ,

Dodatkowo karta Sound Blaster Live 5.1.

Proszę o opinię czy mogę to zrobić z obecnym zasilaczem.

Pozdrawiam!

Co zrobić z obecnym zasilaczem ? To proste. Wywalić do kosza . Jest na czarnej liście

Ja bym nie ryzykował zabawy z nim. Może ci zjarać procesor grafe albo coś innego

Albo się komp zresetuje to w najlepszym przypadku, albo spali kompa, a wymiana kompa to większy koszt niż zasilacz, dobry nie musi kosztować 300 zł+, kup sobie takiego FSP za 170 zł i masz spokój, jak wolisz pominąć najważniejszy element kompa to wcześniej czy później zobaczysz efekty, widywałem kompy które się jarały po dołożeniu karty na pci, a one zwykle nie pobierają więcej jak 15W.

Ze 150W w obciążeniu, to przybliżenie, ale 150W pewnie nie przekracza.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7368

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7488