Sprawdzenie zestawu

(Matix1996ster) #1

Witam. Składam komputer do gier i mam trochę ograniczoną gotówkę :smiley:

Na załączonym screenie będzie sprzęt który sobie złożyłem. Czy mogli byście mi powiedzieć czy będzie dobry do gier?

I czy pójdzie na nim np taki Crysis na maxymalnych detalach??(Napiszcie odrazu które z produkcji będą płynnie działać na full detalach)

Dołożenie 100 czy 200 zł nie wchodzi w rachubę.

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

beztytuutfk.jpg

(Xparanienormalnyx) #2
  1. Nie ma żadnego screena.

2. Na full detalach ale w jakiej rozdzielczości?

(Matix1996ster) #3

Już jest screen. Nie wiem jaka rozdzielczość ale na pewno nie będzie to HD. Monitor raczej jakiś tańszy kupię ale nie wiem jaka będzie rozdzielczość.

(Xparanienormalnyx) #4

No to tak, moim zdaniem dwurdzeniowy procesor to bezsens, lepiej od razu kupić czterordzeniówkę.

A co do karty graficznej, to jest średnia, w crysis full hd na poziomie 15fps.

(Matix1996ster) #5

Jednak gier na czterordzeniowe procesory nie ma za dużo.

A może mógłby ktoś mi napisać sprzęt do komputera do gier w podobnej cenie? Tak żeby najnowszy CoD czy chociażby wspomniany crysis chodziły płynnie.

Kartę graficzną miałem mieć GeForce GTX 560Ti jednak fundusze mnie mocno ograniczają. A chce spokojnie grać w nowe gry chociażby na średnich detalach.

(majcovsky) #6

...ograniczają Cię fundusze, a ładujesz ~400PLN więcej w chłodzenie, dodatkowo ~50PLN kupując wolny dysk i to jeszcze do notebooka, ładując to wszystko w kiepską obudowę. Ten zestaw nie jest odpowiednio dobrany.

AMD Phenom X4 955 BE

Gigabyte GA-870A-USB3

Goodram 2x2GB 1333 MHz CL9/Goodram 2x2GB 1600MHz CL9

Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ)

XFX Core 450W lub Fractal Design Integra 500W

Gigabyte GTX460 OC 1GB (GV-N460OC-1GI)

obudowa jest kwestią gustu, aczkolwiek warto wybrać coś od firm SilentumPC, Fractal Design lub Coolermaster.

(Matix1996ster) #7

Dlatego was pytam. Na tym co podałeś co będzie działać na full i płynnie? Ile ten zestaw będzie kosztować? Wolałbym jednak żebyście mi mój zedytowali o ten dysk. Co do karty graficznej zastanawiam się też nad radeonem hd 6790.

Poprawcie w moim zestawie co trzeba jeśli możecie

Przy składaniu korzystałem z tego http://www.komputronik.pl/product/12705 ... F099_.html.

(majcovsky) #8

Mówisz o Crysisie czy Crysisie 2? <:

Z wymaksowaną pierwszą częścią problemy mają nawet współczesne wydajne karty...

W tej cenie i do tego procka proponuję Ci dwie karty: Radeon HD6850 oraz GeForce GTX 460 (unikać producentów Gainward, Palit)

Karta 550Ti to mainstream, chłodzenie do zakupowanego procka za drogie (!) i w ogóle nie ma żadnych racjonalnych przesłanek jego kupna...

(Matix1996ster) #9

To mógłbyś mi polecić jakieś tańsze ale też dobre chłodzenie oraz jakiś niedrogi dysk twardy?

Nad radeonem pomyślę ale najpierw muszę poczytać o nim. I powiedz mi czy np taki CoD 4 mi pójdzie na max detalach

(majcovsky) #10

Złożyłem jeszcze coś takiego. Drożej niż Twój zestaw, ale można poczekać aż ceny trochę spadną/czekać na premierę Bulldozerów i patrzeć jak zachowa się rynek...

(Jaromir Zurawski) #11

CoD 4 pójdzie na max detalach w Full HD

(Matix1996ster) #12

no dobra, dzięki, jednak o co innego pytałem.

-- Dodane 21.08.2011 (N) 22:04 --

Na zestawie ze screena mojego? I czy będzie działał płynnie?

(Jaromir Zurawski) #13

Olej ten zestaw, słaby jest.

Bierz to i się nie zastanawiaj. Na tym pójdzie spokojnie :wink:

(klaudek1974) #14

Witam! Czemu unikać tych dwóch producentów kart graficznych których wymieniłeś wyżej? (Gainward, Palit)

Pozdrawiam!

(majcovsky) #15

Jakość wykonania - wystarczy porównać estetykę punktów lutowniczych i laminatu w kartach tych producentów, by wyciągnąć odpowiednie wnioski.

A Palit i Gainward to ta sama firma...

(T Luk) #16

Ja z kolei ze szczerego serca radzę Ci zmienić tą obudowę bo po pierwsze możesz się pociąć przy instalacji podzespołów a po drugie to jest jakiś projekt sprzed lat wzorowany na najtańszych obudowach...Moim zdaniem zdecydowanie lepiej dołożyć te 15-16 zł do Brutusa 310 i mieć jednak solidniejszą i współczesną obudowę :wink:

(Matix1996ster) #17

A może coś więcej powiecie mi o moim i tym zestawie? Zaznaczyłem z góry, że się nie znam.

Co mi pójdzie? Ile kosztuje ten?

-- Dodane 22.08.2011 (Pn) 11:43 --

O obudowie wiem. Dałem tam byle jaką żeby tylko kasę podliczyć.

-- Dodane 22.08.2011 (Pn) 11:49 --

A no i czy na zestawie z mojego screena pójdzie CoD na max detalach?

Czy Radeon 6790 będzie lepszy od GeForxea GTX 550Ti?

(Jaromir Zurawski) #18

Stary, ja nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz. Doświadczony user podał Ci najlepszy zestaw w tej cenie, więc bierz go, a nie ten pseudowydajny zestaw który sam wymyśliłeś :slight_smile:

(Matix1996ster) #19

Zastanawiam się bo opinie są podzielone wśród moich znajomych. Ale na pewno skorzystam z każdej propozycji.

Powiedz mi jeszcze co na tym zestawie bez problemu będzie hulać?

(Jaromir Zurawski) #20

Wszystko. Mam zestaw prawie taki jak Twój (w podpisie) i wszystko działa :slight_smile: