Sprawdzenie zestawu

Witam. Składam komputer do gier i mam trochę ograniczoną gotówkę :smiley:

Na załączonym screenie będzie sprzęt który sobie złożyłem. Czy mogli byście mi powiedzieć czy będzie dobry do gier?

I czy pójdzie na nim np taki Crysis na maxymalnych detalach??(Napiszcie odrazu które z produkcji będą płynnie działać na full detalach)

Dołożenie 100 czy 200 zł nie wchodzi w rachubę.

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

beztytuutfk.jpg

  1. Nie ma żadnego screena.

  2. Na full detalach ale w jakiej rozdzielczości?

Już jest screen. Nie wiem jaka rozdzielczość ale na pewno nie będzie to HD. Monitor raczej jakiś tańszy kupię ale nie wiem jaka będzie rozdzielczość.

No to tak, moim zdaniem dwurdzeniowy procesor to bezsens, lepiej od razu kupić czterordzeniówkę.

A co do karty graficznej, to jest średnia, w crysis full hd na poziomie 15fps.

Jednak gier na czterordzeniowe procesory nie ma za dużo.

A może mógłby ktoś mi napisać sprzęt do komputera do gier w podobnej cenie? Tak żeby najnowszy CoD czy chociażby wspomniany crysis chodziły płynnie.

Kartę graficzną miałem mieć GeForce GTX 560Ti jednak fundusze mnie mocno ograniczają. A chce spokojnie grać w nowe gry chociażby na średnich detalach.

…ograniczają Cię fundusze, a ładujesz ~400PLN więcej w chłodzenie, dodatkowo ~50PLN kupując wolny dysk i to jeszcze do notebooka, ładując to wszystko w kiepską obudowę. Ten zestaw nie jest odpowiednio dobrany.

AMD Phenom X4 955 BE

Gigabyte GA-870A-USB3

Goodram 2x2GB 1333 MHz CL9/Goodram 2x2GB 1600MHz CL9

Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ)

XFX Core 450W lub Fractal Design Integra 500W

Gigabyte GTX460 OC 1GB (GV-N460OC-1GI)

obudowa jest kwestią gustu, aczkolwiek warto wybrać coś od firm SilentumPC, Fractal Design lub Coolermaster.

Dlatego was pytam. Na tym co podałeś co będzie działać na full i płynnie? Ile ten zestaw będzie kosztować? Wolałbym jednak żebyście mi mój zedytowali o ten dysk. Co do karty graficznej zastanawiam się też nad radeonem hd 6790.

Poprawcie w moim zestawie co trzeba jeśli możecie

Przy składaniu korzystałem z tego http://www.komputronik.pl/product/12705 … F099_.html.

Mówisz o Crysisie czy Crysisie 2? <:

Z wymaksowaną pierwszą częścią problemy mają nawet współczesne wydajne karty…

W tej cenie i do tego procka proponuję Ci dwie karty: Radeon HD6850 oraz GeForce GTX 460 (unikać producentów Gainward, Palit)

Karta 550Ti to mainstream, chłodzenie do zakupowanego procka za drogie (!) i w ogóle nie ma żadnych racjonalnych przesłanek jego kupna…

To mógłbyś mi polecić jakieś tańsze ale też dobre chłodzenie oraz jakiś niedrogi dysk twardy?

Nad radeonem pomyślę ale najpierw muszę poczytać o nim. I powiedz mi czy np taki CoD 4 mi pójdzie na max detalach

Złożyłem jeszcze coś takiego. Drożej niż Twój zestaw, ale można poczekać aż ceny trochę spadną/czekać na premierę Bulldozerów i patrzeć jak zachowa się rynek…

CoD 4 pójdzie na max detalach w Full HD

no dobra, dzięki, jednak o co innego pytałem.

Dodane 21.08.2011 (N) 22:04

Na zestawie ze screena mojego? I czy będzie działał płynnie?

Olej ten zestaw, słaby jest.

Bierz to i się nie zastanawiaj. Na tym pójdzie spokojnie :wink:

Witam! Czemu unikać tych dwóch producentów kart graficznych których wymieniłeś wyżej? (Gainward, Palit)

Pozdrawiam!

Jakość wykonania - wystarczy porównać estetykę punktów lutowniczych i laminatu w kartach tych producentów, by wyciągnąć odpowiednie wnioski.

A Palit i Gainward to ta sama firma…

Ja z kolei ze szczerego serca radzę Ci zmienić tą obudowę bo po pierwsze możesz się pociąć przy instalacji podzespołów a po drugie to jest jakiś projekt sprzed lat wzorowany na najtańszych obudowach…Moim zdaniem zdecydowanie lepiej dołożyć te 15-16 zł do Brutusa 310 i mieć jednak solidniejszą i współczesną obudowę :wink:

A może coś więcej powiecie mi o moim i tym zestawie? Zaznaczyłem z góry, że się nie znam.

Co mi pójdzie? Ile kosztuje ten?

Dodane 22.08.2011 (Pn) 11:43

O obudowie wiem. Dałem tam byle jaką żeby tylko kasę podliczyć.

Dodane 22.08.2011 (Pn) 11:49

A no i czy na zestawie z mojego screena pójdzie CoD na max detalach?

Czy Radeon 6790 będzie lepszy od GeForxea GTX 550Ti?

Stary, ja nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz. Doświadczony user podał Ci najlepszy zestaw w tej cenie, więc bierz go, a nie ten pseudowydajny zestaw który sam wymyśliłeś :slight_smile:

Zastanawiam się bo opinie są podzielone wśród moich znajomych. Ale na pewno skorzystam z każdej propozycji.

Powiedz mi jeszcze co na tym zestawie bez problemu będzie hulać?

Wszystko. Mam zestaw prawie taki jak Twój (w podpisie) i wszystko działa :slight_smile: