Sprawdzony DBMS/CMS

Witam,

Poszukuje gotowego systemu zarządzania treścią, który mógłbym dostosować do swoich potrzeb tj:
Dodawanie rekordów do bazy danych, oraz upload pliku na serwer.
W sumie to wszystko ALE; system ma być szybki i prosty, powinien zapewniać funkcjonalność tylko po stronie administratora - nie potrzebuje tej treści wyświetlać online (jak w przypadku popularnych, dużych CMS typu Joomla, Wordpress), oraz powinien wykazywać elastyczność do schematów bazy danych (przy zmianie schematu, będę mógł ponownie system dostosować).

TL;DR: Takie trochę dodawanie rekordów w phpmyadmin, plus upload pliku na serwer.

Jesteście w stanie coś polecić?

Pozdrawiam

DBMS i CMS to są dwa różne rozwiązania służące do zupełnie innych celów. To tak jakbyś chciał ogień i lód tak by w tym samym czasie ogień cię ogrzewał a lód chłodził.

Generalnie to jedynym zadaniem CMSa jest wyświetlanie treści, a to czy robić to będzie w sieci publicznej czy prywatnej to jest to kwestia konfiguracji serwera i jego zabezpieczenia a nie samego CMSa.

Oj, nie czepiajmy się pojęć na forum internetowym, gdy wiadomo o co chodzi.
Jeśli to coś zmieni, możemy to czego szukam nazwać aplikacją bazodanową. Odpalaną na serwerze, lub zdalnie na PC.

@edit ale jeśli już pouczasz, to proszę, przynajmniej sprawdź co piszesz :slight_smile:
CMS - content management system (system ZARZĄDZANIA treścią) jak sama nazwa wskazuje - ma w sposób nietechniczny (czyt. pozbawiony ingerencji w kod) umożliwiać zarządzanie - dodawanie, edytowanie, usuwanie zawartości, a dopiero potem, dodatkowo generowanie na podstawie szablonów, stron do prezentowania tej treści. (Jak wcześniej wspomniałem, mi ta druga część jest nie potrzebna)

Ja się nie czepiam, tylko próbuję Ci uświadomić że to dwie różne rzeczy, ale Ty nadal nie rozumiesz tego. Właściwie dalej nie wiadomo czego potrzebujesz. Nie wiem po co Ci sama możliwość zarządzania treściami w jakimś CMSie. To jest zwyczajnie bez sensu bo CMS to soft który ma jakąś swoją strukturę bazy danych i relacje pomiędzy tymi danymi i nimi zarządza, jest to soft który łatwo pozwala tworzyć strony internetowe i nimi zarządzać za pomocą prostego interfejsu graficznego.
Natomiast DBMS to system do zarządzania bazą/bazami danych. Można by powiedzieć że jest to interfejs graficzny na bazę danych.

Z jednej strony masz soft do budowania stron i zarządzania treściami na nich, a z drugiej GUI do bazy danych - nie mam zielonego pojęcia co ty chcesz z tego urzeźbić i o co Ci właściwie chodzi.
Tym bardziej że chcesz coś jak phpmyadmin tylko z uploadem plików - co to znaczy?
Zupełnie nie rozumiem do czego dążysz.

Nie wiem po co Ci sama możliwość zarządzania treściami w jakimś CMSie. To jest zwyczajnie bez sensu (…)

Nie nie jest. Ja mówie System Zarzadzania Treścią, a Ty sobie kojarzysz pewnie tą trójkę; joomla, drupal, wordpress.
Wykluczyłem to w pierszwym poście, i wydaje mi się że zrobiłem to dosyć zrozumiale jeśli nie to przepraszam i ponawiam:

Wyobraź sobie że mam zaprojektowaną relacyjną baze danych, kilka tabel, trochę związków encji, zresztą to nie jest istotne. Potrzebuje teraz systemu, dzięki któremu mógłbym do takiej customowej bazy dodawać rekordy.
Trochę tak działa phpMyAdmin, otwierasz dowolną bazę danych, i bez klepania ręcznie zapytań SQL jesteś w stanie dodawać do niej dodawać rekordy. That’s it. Z tym że phpMyAdmin to dużo za dużo w tym wypadku, bo umożliwia zmianę struktury, lub nawet drop całej bazy, przez co też ma bardziej skompikowany interfejs. To ma być system dla zwykłego Janka Kowalskiego który ma dodać pozycje w bazie danych. Fajnie by było jakby taki interfejs dodawania rekordów, miał też opcje jednoczesnego wrzucenia pliku na serwer. (ale to już moge sobie sam dopisać).
Mógłbym napisać sam ale, nie wierzę, że nie ma gdzieś gotowego, bezpiecznego i sprawdzonego systemu tego typu.
Przykłady zastosowań?
Np. galerie internetowe, dodawanie jednocześnie zdjęć, plus wpis do bazy o calym albumie -> data tytuł opis itp.

Odnosząc się jeszcze do Twojego cytatu, nie każda baza danych na serwerze, musi służyć do wyświetlania treści w postaci html. Do mojej bazy łączy się aplikacja na smartfony, i ona, i tylko ona korzysta z tychże danych, stąd brak potrzeby wyświetlania tej treści na stronie, (prócz przeglądania rekordów przez admina, tak jak phpmyadmin, w postaci tabeli).

GUI do bazy danych

TO, ale okrojone do dodawania / usuwania / edytowania rekordów :slight_smile: Może być w formie aplikacji webowej, lub komputerowej.

Jest coś takiego jak uprawnienia, jeśli nie chcesz by ktoś skasował przez pomyłkę dane to zabierz uprawnienia do usuwania rekordów z danej bazy danych / tabeli - phpmyadmin sam ukrywa część funkcji do których nie ma się uprawnień przez co interfejs może być bardziej przyjemny dla kogoś z mniejszymi uprawnieniami. Możesz też zrobić (zmodyfikować) szablon i ustawić go jako domyślny przez co uprościsz wedle własnego uznania interfejs phpmyadmina.
Możesz też wykorzystać do tego dowolnego innego klienta mysql czy to desktopowego czy webowego nie ma znaczenia.
Jeśli chcesz coś jeszcze prostszego, coś w stylu panelu admina to musisz sobie sam to napisać ponieważ wszystkie gotowe aplikacje klienckie dla serwerów baz danych służą do zarządzania serwerem, tym samym muszą mieć zaimplementowane wszystkie możliwe opcje na serwerze, a to niestety nie da się zrobić w prosty sposób.

A gdzie te pliki chcesz składować? W bazie danych? To musisz sobie zrobić własną tabelę z polem w którym będziesz przechowywał w postaci binarnej takie pliki, ale żaden klient nie pozwoli Ci tego wgrywać tak jak wspomniana przez Ciebie galeria ponieważ są to aplikacje DBMS a nie CMS, poza tym plików zazwyczaj nie trzyma się w bazie danych.
Jedynie DBMS w wersji webowej pozwoli wgrać Ci pliki z backupem do przywrócenia, ale to i tak ich nie składuje tylko przechowuje do czasu ich wykonania a potem są kasowane z serwera. Więc opcji storage nie posiada, wgrywa je tylko w celu wykonania i traktuje jako pliki tymczasowe.

Co do pliku to chce go trzymać na serwerze a w db jedynie ścieżkę do niego.
Dzięki za ciekawą dyskusje, jednak chyba znalazłem już mniej więcej to o co mi chodziło. Jakby ktoś szukał:
http://xataface.com/

Najwyżej pliki będę wrzucał przez ftp, to nie jeszcze taka tragedia, a wszystko inne co potrzebuje ten system implemetnuje.