Sprawy z łączem internetowym po formacie

Zamierzam zrobić format dysku i mam następujące pytania. Mam internet dzielony na 2 komputery (router) Czy po formacie ustawienia, sterowniki dot. internetu zostaną usunięte? Formatuje ten komputer do którego jest podłączony router. Proszę o szybką odpowiedź.

Tak, ale na komputerze są tylko ustawienia związane z siecią wewnętrzną, to co na zewnątrz jest zapisane w routerze. Jak nie mieszałeś w nim nic to router powinien bez problemu wszystkie potrzebne info sam przesłać. Ewentualnie hasło, jak masz ustalone (raczej wifi dotyczy). Co innego jak masz wszystko wprowadzane ręcznie, to będziesz musiał nadać komputerowi ip wewnętrzne, podać ip routera (bramy domyślnej, najczęściej 192.168.1.1), maskę podsieci (prawdopodobnie 255.255.255.0), serwery dns (podane przez dostawcę, netu, lub inne: np. google 8.8.8.8 i 8.8.4.4, czy OpenDNS 208.67.222.222 i 208.67.220.220).

Czyli internetu na drugim komputrze (Laptopie) tez nie będzie działać ?

Internet na drugim komputerze będzie działać. Poza tym napisz, skąd masz internet, od jakiego dostawcy, wówczas możemy więcej powiedzieć na temat ewentualnych ustawień.

Internet dostarcza mi sieć kablowa Multimedia. Mam pewne wątpliwości, bo gdzieś zapodziałem hasło do swojego routera(…)i w wypadku jakichś zmian nie mógłbym się dostać do niego. Oczywiście można by było zresetować go, ale miał bym kłopot z ponownym ustawieniem go.

Router wszystkie ustawienia ma we własnej pamięci i formatowanie dysku komputera nic z nimi nie zrobi.

Dziękuje za pomoc. Dobranoc :slight_smile: