Sprężarka samochodowa którą wybrać?

Witam. Mam zamiar kupić sprężarke powietrza do samochodu tak do 100 zł, i pytanie jaki model i marke możecie podać bo sie kompletnie na tym nie znam, i czy jest może jakaś w sprzedaży aby miała także możliwość podłączenia jej w gniazdku w domu? albo gdzie dostane jakieś przejsciówke z zapalniczki na gniazdko elekryczne? Porsze o pomoc i z góry dziękuje za wypowiedzi :slight_smile:

Allegro --> Adapter zapalniczki samochodowej.

. Pięknie doradziłeś. “krajan99"pytał chyba o zasilanie tej sprężarki z sieci 230V. “krajan99”-szukaj nie"przejściówki” lecz zasilacza sieciowego 230V/12-14V(około). Warunek jest jeden. Zasilacz musi dawać dość spory prąd na wyjściu gdyż sprężarka taka dość dużo go potrzebuje. Przypuszczam że 5A to minimum, zależeć to zresztą będzie od mocy sprężarki jaką kupisz. Nie wypowiem się jaką byś ewentualnie mógł kupić bo jest tego sporo, lepszych lub gorszych. Może ktoś z kolegów używa jakąś i jest zadowolony to lepiej doradzi. Pozdrawiam.

Dobrze doradziłem. Kolega chce sobie podłączyć te sprężarke w domu w zwykłym gniazdku, ale nie może bo nie ma raz, że odpowiedniego wejścia, a dwa, że odpowiedniego napięcia. Sprężarka potrzebuje 12V a w domu jest 220-230 czyli za dużo o wiele. Potrzebna przejściówka/adapter zapalczniki, takie coś: http://allegro.pl/item814766152_adapter … iczki.html

ale jaka to ma być sprężarka skonkretyzuj bo nie wiadomo o czym mowa… 8)

. Jednak twierdzę że nie za bardzo doradzasz. Adapter z twojego linka nawet nie każdą żarówkę zasili(12V/500mA na wyjściu) a co dopiero sprężarkę która potrzebuje 80-100W. krajan99- wpisz w Google hasło:kompresor samochodowy 12V i szukaj. Radzę ci tylko abyś nie zwracał uwagi na urządzenia w cenie kilkudziesięciu złotych. Przyzwoity kompresor musi trochę więcej kosztować-myślę że od 100zł w górę. Co do zasilania z sieci to tak jak napisałem w poście powyżej. Pozdrawiam.

sprężarka ma być przeznaczona do pompowania piłek do skakania piłek do kopania i do pompowania kół od roweru i samochodu żeby można było korzystać z niej w domu z ganiazdka i z zapalniczki samochodowej wiem że takie są do samochodu to tylko potrzebuje konvertera z zapalniczki od samochodu do gniazdka 230v ale doradzcie mi która firma i model takiej elektrycznej pompki jest dobra?