Spreżone powietrze AG Chemia

Zamierzam kupić sprężone powietrze firmy AG CHEMIA, dobre jest? Nie zostawia smug? Testował ktoś z Was?

Nadaje się do używania w środku kompa?

Powietrze jak powietrze - jeśli użyjesz z małej odległości, to nastąpi dość znaczne schłodzenie odkurzanego elementu, a to spowoduje skroplenie na tym elemencie pary wodnej z otoczenia a to dla różnych elementów nie musi być obojętne.

Będzie dobre.

Jak powietrze może zostawić smugi? Dobre.

mati75 , Przy nieumiejętnym użyciu może jak najbardziej. Przeczytaj co napisałem wcześniej w tym wątku.

Tak się zastanawiam nad tym sprężonym powietrzem.

Moja subiektywna opinia na ten temat.

Nie używam i nie będę używał.

Czyszczenie PC-ta wykonuję poprzez demontaż chłodzenia procesora,

wyjęcie kasety z dyskami twardymi, demontaż wentylatorów z filtrami,

demontaż karty graficznej, ewentualnie kart na złączach PCI oraz demontaż

zasilacza. Zostaje praktycznie płyta główna z pamięciami RAM.

Podzespoły czyszczę osobno i resztę, która została w PC-cie.

Używam do tego celu odkurzacza (cienka końcówka)i pędzla.

Wszystko z powrotem składam i komputer jest wyczyszczony.

To sprężone powietrze raczej “wzburzy” w środku ten cały kurz niż go

“wyciągnie” ze środka.

Maryś , I to jest najlepsze rozwiązanie - nie musisz po tym czyszczeniu robić odkurzania całego pokoju :wink:

Trochę żartobliwie : Czy chodzi tu o polerowanie lakieru samochodu, czy

czyszczenie podzespołów PC-ta ?

W sensie nie zostawia smug, chodziło mi o to czy nie zostawia jakiegoś osadu robiącego np. zwarcie czy coś w tym stylu, poza tym…

To że pisze “powietrze” to nie znaczy że jest czyste bez jakiś tam dodatków, propanu …etc.

Zresztą tak dla ciekawości to w pojemnikach z takim powietrzem jest butan - to on daje ciśnienie… Bez niego byłoby tylko pssss.

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1, … puter.html

Czyste powietrze nie spowodowałoby wybuchu podczas zapalania mieszanki w piecyku gazowym…

Parę lat używam sprzężonego powietrza i wiem, że zawiera wiele “dodatków”, tylko mnie jak może zostać smugi.

O Boże, dawno się tak nie uśmiałem :smiley: :smiley: :smiley:

Panowie, do podstawówki się wrócić i fizyki pouczyć, a nie żeby takie głupoty wypisywać !!

Punkty do zastanowienia:

-co to jest powietrze?

-jaka jest różnica między “powietrzem” atmosferycznym a technicznym?

-proces spalania i wpływ tlenu na tenże

-co to jest ciśnienie?

-jakie gazy się spręża i dlaczego?

-skutki sprężania/rozprężania gazu

Bo wy ewidentnie podstaw nie macie! !!

Butan? Coś się komuś z zapalniczką pomieszało :stuck_out_tongue:

A w kwestii smużenia, to jak wcześniej kolega napisał - zależy od odległości rozpylania a dlaczego, to już panowie experci sami wydedukujcie.

Co do butanu, to butan daje ciśnienie w pojemniku z powietrzem, tak naprawdę to nie jest powietrze tylko “Sprężony gaz” tak lepiej to nazywać

Butan daje ciśnienie? A to dobre!

Pytanie za 100punktów - ile butanu trzeba dodać, żeby ciśnienie w kole samochodu wynosiło 3 atmosfery ?

Ponawiam, weź książke do fizyki zanim zaczniesz bzdury pisać.

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=426

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprężanie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciśnienie

ps.

Raczej mieszanina gazów. Powietrze to też mieszanina określonych gazów.

A poza tym, nie tylko butan jest gazem - jest jeszcze tlen, azot, argon, hel, wodór itd.

sam się nie pali, ale gaz który go “wyrzuca” z puszki owszem.

Ma ktoś pod ręką taki pojemnik za “sprężonym powietrzem”? Na pojemniku musi być napisane co się składa na jego zawartość.

Wiem, że butan jest stosowany jako “środek roboczy” w przypadku potrzeby wypychania płynów (pianka montażowa, dezodoranty, itp) ale nie chce mi się wierzyć aby tak było przy “sprężonym powietrzu”.

Niezależnie od składu (z butanem czy bez) prawidłowo użyte “spreżone powietrze” nie ma prawa pozostawić na żadnym elemencie jakichkolwiek smug/ zacieków itp. Smugi te mogą powstać tylko i wyłącznie z powodu skondensowanej wilgoci zawartej w otaczającym powietrzu - ale nie z tego powietrza z pojemnika.

Za duzo się butanu nawdychałeś. :x

Sprężony gaz ma to do siebie, że jest pod ciśnieniem i samoistnie się rozprężą. Nie potrzeba do tego butanu - jak twierdzisz.

Widać, że kolega cedar ma głowę na karku.

Dokładnie, tak jest.

Spraye typu pianki, perfumy etc. wymagają gazu napędowego (freony, butan, co2, i inne). Bo same składniki jak pianki, perfumy, farby, lakiery, a nawet składniki inchalatorów gazami nie są - i nie ulegają sprężeniu.

Powietrze jednak łatwo można sprężyć, sprężyć można też każdy gaz z osobna - i nie potrzeba do tego butanu :stuck_out_tongue:

Co do zacieków, to jak cedar napisał - rozprężanie (kazdego gazu) wiąże się ze sporym spadkiem temperatury, to powoduje zaś skroplenie pary wodnej zawartej w powietrzu. A że powietrze atmosferyczne najczystsze nie jest, o kurzu nie wspominająć -zatem można sobie wyobrazić jaka ładna plama będzie.

Dlatego trzeba zachować pewną odległość przy rozpylaniu.

No a pewnych elementów jak np matryca czy optyka aparatu to lepiej sprayem nie próbować czyścić :wink:

Ja nic o butanie nie pisałem.

Ale miałeś go na myśli (lub jakiś inny o podobnych palnych właściwościach)

Panowie,żaden “wspomagacz” nie jest potrzebny żeby uwolnić jakikolwiek gaz pod ciśnieniem,sprężenie gazu samo w sobie powoduje jego możliwość rozprężenia,jest to naturalna kolej rzeczy w chemii i fizyce.W moich czasach uczono tego w 7 klasie szkoły podstawowej,jak nie wcześniej.

Ludzie co wy za bzdury piszecie?? W oponę też pompujecie butan??? :expressionless:

Coś dzwoni, ale nie wiecie, w którym kościele.

propan-butan stosuje się w produkcji np. pianek montażowych jako gaz wypychający piankę. Sprężone powietrze nie potrzebuje innych gazów.