Sprężone powietrze i matryca laptopa

Witam.

Mam problem z nadmiernie kurzącym się laptopem. Matrycę jako tako czyszczę ściereczką do okularów a zacieki odrobina płynu do szyb. W zakamarkach ekranu pozostaje kurz i brud moje pytanie brzmi czy można czyścić zakamarki przy matrycy sprężonym powietrzem? tak jak inne części obudowy w laptopie?

No pewnie, że można, tylko nie z małej odległości po będzie się skraplała para wodna.

Jest do tego lepszy sposób - kup za 1 - 3 zł pędzelek w sklepie z farbami i wymiataj kurz z zakamarków.

Trafisz kiedyś na płyn z agresywnymi składnikami, to zostaną Ci plamy, których nie będziesz mógł usunąć.

Kupujesz płyn do szyb dobry np. AJAX i pryskasz na chusteczkę higieniczna i wycierasz (nigdy nie na ekran bo może spłynąć do złącza). Używam od lat. Nic się nie stanie. Nie używaj sprężonego powietrza na ekran bo to nie jest sprężone powietrze tylko propan-butan a w postaci skroplonej rozpuszcza plastik. Jeżeli masz matrycę typu GLARE to ten płyn do matryc LCD w postaci pianki się nie nadaje bo zostawia smugi (on jest to matryc typu MAT)

dwutlenek węgla to nie propan Oo

To sprężone powietrze w puszkach to nie jest powietrze nawet nie jest to CO2.

Po pierwsze u mnie na puszce pisze że jest to sprężone powietrze po czym w ostrzeżeniach jest napisane że środek łatwopalny, drażniący drogi oddechowe oraz oczy. Nie wdychać, nie podpalać, grozi wybuchem oraz zapłonem.

To jakim cudem dwutlenek węgla się pali albo tlen. To są jakieś sprężone hemikalia i na pewno nie jest to czyste powietrze więc nie polecam tym psikać matryc.

A nie lepiej zanieść do serwisu. Takie domorosłe metody mogą uszkodzić kompa.

Czyszczenie ekranu AJAX-em. To może od razu Kreta kupić to tak przeczyści kompa, że nic nie zostanie :smiley:

:o z chemii nigdy nie byłem dobry, ale to właśnie tlen umożliwia spalanie i jest jego katalizatorem… Dwutlenek węgla przeciwnie.

Zgadza się, nie byłeś dobry. Tlen się nie pali ani nie jest katalizatorem ale umożliwia spalanie bo łączy się ze spalaną substancją.

Ajax-em właśnie przemywam. Na pędzelek nie wpadłem. Spróbuję:)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi:)

To ciekawe,że większa ilość tlenu, przyspiesza spalanie… więc jednak jest katalizatorem.

Antiferno sam jesteś dwutlenek węgla. Z Chemii i fizyki to chyba miałeś pałę. Jak by to byl dwutlenek węgla to ta butla by musiała być stalowa i wytrzymywać kilkadziesiąt atmosfer. To jest propan-butan. Oprócz czyszczenia tym komputera w środku nabijam tym zapalniczki. I głupot tu nie pisz i czasem tego nie podpalaj bo ci wybuchnie. A co do dwutlenku węgla to palą się w nim metale silnie alkaiczne np. magnez. Następuje wówczas reakcja wymiany Tlen z dwutlenku węgla łączy się z magnezem a produktem spalania jest węgiel. No i jeszcze jedno. Jak to byłby dwutlenek węgla to na wylocie tej rurki miał byś -70 st C jak w gaśnicy śniegowej. :o

Poczytaj i już więcej nie pisz bzdur:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katalizator

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spalanie

  • tlen w reakcji spalania jest utleniaczem.

ohoho miałeś pałe na opakowaniu jest napisane że sprężony gaz , nie jest podany skład tego co jest w środku a co do ognia to co by tam nie było to i tak *********** bo jest pojemnik pod cisnieniem…