Sprężone powietrze

Witam chciałem wyczyścić sobie komputer sprężonym powietrzem, ale dziwna sprawa bo czyściłem teraz pokrywę od obudowy i zostaje szron. To nie wyobrazam sobie wyczyszczenia komputera od środka tym sprayem.

Trzymaj puszkę prosto nie pod kątem, nie trzęś pojemnikiem to szron się nie pojawi, i psikaj krótkimi seriami, jak będziesz za długo piskał to na puszce pojawi się rosa.

Więc ja wole nie czyścić kompa tym sprężonym powietrzem, bo nie wiedziałem, że istnieje ryzyko jakiegoś szronu, przecież nawet jak za blisko się zrobi to tak samo szron może być.

Równie dobrze możesz napisać, że skoro nie wiesz jak wyczyścić komputer, to go nie będziesz czyścić. :expressionless:

Na puszcze powinno być napisane jak używać tego produktu:

  • puszka na być pionowo

  • nie potrząsać puszką

  • psikać z odległości ponad 20 cm

  • być może coś jeszcze - nie pamiętam

Widocznie nie umiem posługiwać się oraz boje się uszkodzenia komputera. Mogę się przyznać.

  • Wyłącz komputer

  • wyczyść go powietrzem, używając go tak, jak napisałem wyżej (trzymaj wentylatory, żeby się nie ruszałby, bo możesz zniszczyć łożyska)

  • odczekaj z 10 - 20 minut

Tyle.

Czemu czyściłes pokrywe od obudowy sprężonym powietrzem?

w zasadzie to zostały podane wskazówki jak używać i jak trzymać tę puszke,ale jak się boisz to wez przedmuchaj kompa strumieniem powietrza z odkurzacza tylko zachowaj pewną odległość,tak zeby nie dotykać podzespołów

Prędzej wentylator zadziała jak prądnica przez co może zniszczyć kompa.

Odkurzacza lepiej nie używać, za mocno się elektryzuje.

Jak będziesz używać prawidłowo powietrza to szansa że coś zniszczysz jest minimalna (prędzej komp padnie przez to że jest zakurzony i się przegrzewa), mocniej komp może się zarosić przy przenoszeniu go w zimę jak wstawisz go do ciepłego pomieszczenia. Jeśli jednak zraziłeś się do powietrza to kup pędzelek do makijażu, są wykonane z naturalnego włosia to się nie elektryzują. Ale jak zechcesz wyczyścić zasilacz to zostaje tylko powietrze, zasilacze zwykle mają plomby, przy rozkręcaniu do czyszczenia stracił byś gwar.

Dokładnie tak.

Od zawsze stosuję właśnie odkurzacz i pędzel z długim miękkim włosiem-problemów zero :slight_smile: .

uphate ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.