Spring MVC/ Spring Boot/ Spring DATA


(A H Burzec) #1

Witam serdecznie,

szukam książki, która nakreśli mi wszystkie podstawy dotyczące technologii podanych w temacie, wiem, że jest oficjalna strona z dokumentacją, jednak ja potrafię przerobić najprostsze przykłady z niej, niestety nie znając działania całej technologi w stopniu mnie zadowalającym. Jakie książki polecacie?


(GBM) #2

Polecam te:

“Spring w akcji. Wydanie IV” http://helion.pl/ksiazki/spring-w-akcji-wydanie-iv-craig-walls,sprwa4.htm

 

“Spring MVC. Przewodnik dla początkujących”  http://helion.pl/ksiazki/spring-mvc-przewodnik-dla-poczatkujacych-amuthan-g,sprimv.htm

 

“Spring Framework. Wprowadzenie do tworzenia aplikacji. Wydanie II” http://helion.pl/ksiazki/spring-framework-wprowadzenie-do-tworzenia-aplikacji-wydanie-ii-j-sharma-ashish-sarin,spfrwp.htm

 

 

 


(A H Burzec) #3

Dziękuję bardzo za odpowiedź, na pewno sprawdzę wszystkie i zobaczę, która mi najbardziej przypasuje :slight_smile:

 


(GBM) #4

Osobiście najpierw zacząłem od drugiej. Pierwsza jest napisana lżejszym językiem i bardziej przyswajalnym, ale mnie osobiście wkurzały przykłady kodu, trochę to męczące było, ale idzie przejść :wink:

 

Ale pamiętaj, teoria teorią, ale najbardziej liczy się praktyka - ona najwięcej daje. :slight_smile:


(Frankfurterium) #5

Czytałem pierwszą poleconą i był ok. Ale nie ma sensu czytać jej (ani żadnej innej o Springu) od deski do deski. Załap z książki absolutne podstawy, rdzeń i ogólne zasady działania. Potem próbuj coś robić i dużo googluj. To zbyt duża rodzina technologii, żeby uczyć się wszystkiego na pamięć, a masę rzeczy konfiguruje się raz na projekt i więcej do nich nie wraca.


(GBM) #6

Popieram @Frankfurterium, osobiście też żadnej z nich nie przeczytałem w całości. Natomiast od deski do deski na pewno warto przeczytać rozdziały dotyczące koncepcji Springa, tworzenia kontekstów, wstrzykiwania zależności itp. Na pewno warto poznać MVC Springa, (budowie aplikacji na service’ach i DAO). No i koniecznie warto od deski do deski przeczytać tematykę około bazodanową, bo to jednak jest jakby nie patrzeć podstawa i jedna z najlepszych cech Springa jako frameworka :wink:


(A H Burzec) #7

@GBM @Frankfurterium dziękuję bardzo za cenne rady, postaram się je wykorzystać :wink: