Sprowadzany laptop i aplikacja dostępowa NEO

Wczoraj stawiałem na nogi laptopa sąsiada sprowadzonego z zagranicy (Acer z Amerykańskim windowsem XP home edition, język angielski). Nie mogłem zainstalować aplikacji do neostrady. Po włączeniu instalacji pokazywało błąd, dokładnie nie pamiętam jaki. Z bólem po około godzinie zabawy udało mi się zaintalować sterowniki do modemu, ale podczas instalacji komputer krzyczał, że nie są one zgodne z systemem. Co może być tego przyczyną? Amerykańska odmiana windowsa ? Czy może zapis plików w systemie FAT32. No właśnie, zastanawiam się także, dlaczego FAT32. Czyż NTFS nie jest kompatybilniejszy z windows XP?

Tu nasuwa się kolejne pytanie…

Czy da się bezpiecznie przekonwertować partycje z FAT32 na NTFS bez utraty danych? A może ten laptop musi chodzić na FAT32 ??? hmm…

rafalski zakłądasz tematy typu pytanie; problem.

prosze zmienic ten tytuł inaczej zamykam ten temat.

Temat zmieniłem, ale obiecuje że więcej tego nie zrobię. Następne tego typu zaliczą smietnik.

Tak:

Start>>>Uruchom>>>cmd>>>convert fs:ntfs

Jednakowoż jeśli chodzi o instalacje sterowników, nie ma to żadnego znaczenia czy system jest w FAT czy NTFS.

Prędzej jest to wina Angielskiej wersji Windowsa.

IMHO, nei ma sensu instalować aplikacji dostępowej Neostrady…lepiej zainstalować Autocennect i skonfigurować połączenie ręcznie, jak tu:

http://www.autoconnect.prv.pl

Przepraszam i dziękuje, to się więcej nie powtórzy