Sprowadzenie Laptopa z USA - Co i jak?

Witam. Znalazłem na ebay ciekawą ofertę laptopa. Oto ona: http://cgi.ebay.pl/DELL-INSPIRON-1520-2 … dZViewItem

Co o nim powiecie?? Mam teraz pytanie. Czy z USA wysyłają przesyłki płatne przy odbiorze?? Nie mam nikogo znajomego w USA także pozostaje tylko wysyłka pocztą płatna przy odbiorze. Orientuje się ktoś czy jest taka możliwosc?? Jak jest z gwarancją?? Czy w Polsce jeśli by mi się popsuł laptop to była by możliwosc jego naprawy na terenie kraju?

Już lepiej kup sobie na eBay.co.uk. Bliżej i mniejsze koszty transportu. No i układ klawiatury standardowy (nie jakiś niemiecki albo francuski, blee!) i ceny niskie. Za 500 tuntów można taki sprzet kupić, że nawet Ci się nie śni posiadanie takiego. No i europejska gwarancja jest ważna w całej Europie.

http://pages.ebay.pl/help/pay/immediate … buyer.html

Wiecie może ile by kosztowała przesyłka? :smiley:

Wiemy, bo umiemy czytać tekst pisany:

z tego co słyszałem to jak sie sprowadza coś z USA trzeba zapłacic cło i vat, inna sprawa jakby ci ktoś to przywiózł :]

Gdybyś miał kumpla w USA, albo coś, to zwyczajnie wysłałby Tobie paczkę, a Ty wpłaciłbys kasę jemu na konto i tyle. I nie musiałbyś płacić żadnych ceł I VATów.

Zawsze możesz się z kimś zaprzyjaźnić. Jednak to jest czasochłonne.

gosc sprowadził by mi tego laptopa za 10% jego wartości. łcznie z przesyłką wyszło by mi ok 3700 zł. Opłaca się?? Czy jeśli bym go kupił a uległ by uszkodzeniu mógł bym go naprawic również w polsce czy musiał bym w usa?

Expresem ~7dni do Polski zapłacisz ok. 50$ jak masz kogoś w Stanach.

Jak nie masz to PW do mnie.

a co myslicie o tym lapku albo gdzie w takiej konfiguracji moge taniej w USA dostac?? http://www.techonweb.com/products/produ … 754&src=NT

http://www.techonweb.com/products/produ … ?id=D01752

najlepiej za taka cene:D

możliwe ze ktoś by odebrał w Chicago a pózniej mi jakos podesła do Polski tylko hmm najlepiej jaką firma??i czy jakoś da sie 22% unikąć czy musze kombinować kogoś kto tam czesto lata :wink: :stuck_out_tongue:

co do cła to cła nie ma na lapki:P w Polsce jest tylko 22%vatu jak paczka :frowning: a jeśli lapek bedzie bez orginalnego pudełka jako gif?? podarunek niby od rodziny znajomych też płaci sie 22% vatu?? jeśli nada go osoba zwykła nie firma:P bo jak firma to celnicy bedeą mieli że to nowy sprzet i ile kosztował :stuck_out_tongue:

nadawał ktoś paczke przez POLAMER??