[SPRZEDAM] Komputer do gier

Jak w tytule. Pora przesiąść się na coś lepszego. 5 Lat temu kupiłem ten komputer, w ostatnim czasie zmieniałem tylko kartę graficzną i podkręcałem procka. 

 

Procesor - AMD Phenom II X4 965 (podkręcony na 3.40 GHz)

Radziłbym najpierw założyć temat z prośbą o wycenę. Sprzęt nie należy do najwydajniejszych, jest stary i bez gwarancji. Cena sporo za wysoka.

 

Temat był, odpowiedzi żadnych. Cena moim zdaniem dobra, oczywiście podchodząca pod negocjacje. A z tą wydajnością to bym się spierał gdyż jak pisałem wcześniej ogrom tytułów obsłuży, ma swoje lata rozumiem, ale wydajność jest. 

Nie chcę tu nic narzucać, ani perswadować, pozwolę sobie jednak wyrazić swoje zdanie.

 

Kupiłem rok temu komputer - procesor wydajniejszy, pamięć wydajniejsza, płyta główna lepsza, karta graficzna wydajniejsza, w dodatku miałem 2 dyski - SSD 120 i HDD 1000. Poza tym oczywiście obudowa i zasilacz, napęd DVD, kamerka internetowa, mysz i klawiatura, głośniki, monitor. Za całość dałem ok. 3500zł. Miałem wszystkie opakowania, płyty ze sterownikami. Najważniejsza była chyba gwarancja. Sprzęt chciałem sprzedać. Nie licząc myszy, klawiatury, monitora i głośników wartość mojego sprzętu osiągała ok. 2900zł. Po pół roku miałem problem, żeby sprzedać to za 2000zł. Zauważ, że części nadal miały gwarancję 1,5-2,5 roku.

 

Porównaj teraz do tego swój sprzęt. Myślisz, że ile stracił na wartości? Nie masz gwarancji. Sprzęt jest mało wydajny, choć wierzę, że pociągnie jeszcze wiele nowszych gier nawet na wysokich ustawieniach, ale szału nie będzie. Jak ktoś kupi i zepsuje mu się po 2-3 miesiącach, to trochę lipa. Na moje oko cena tego sprzętu to ok. 700-800zł.

 

Gdy sprzedawałem cały zestaw, o którym pisałem wcześniej, nikt nie kupił. A sprzęt był ładny, prezentował się znakomicie z podświetlaną na niebiesko obudową, wyglądał idealnie. Wydajność stała też na wysokim poziomie. Oferty wystawiałem na allegro oraz na wielu innych forach. Nikt się nie skusił, a oferty dodawałem wiele razy przez kilka tygodni. Wystawiłem na sprzedaż same części i po tygodniu została mi tylko kamerka internetowa. Więc zastanów się nad podziałem tego sprzętu i wyprzedaj w częściach, choć w takim wypadku jest ryzyko, że nie wszystko sprzedasz.

 

Twój sprzęt, Ty decydujesz. Powodzenia :slight_smile:

Nowa cena 1100zł - na razie przy niej zostanę :slight_smile:

Powiem Ci tyle sprzedaj na części nikt Ci nie da za tego kompa 1100zł realne może 700zł.

 

Na cześci

Procek 300zł z chłodzeniem może 400zł wyciągniesz

Pamiątki około 250zł

Płyta 100zł

Grafa 250zł

Dysk 100zł

Zasilacz z 80zł

Napęd 30zł

Buda dla mnie 0zł

 

Jak widzisz na części wyciągniesz około 1000zł może więcej za zestaw nikt Ci nie da tych pieniędzy. Za 1100zł można złożyć zestaw na s1150 bez grafy ale nowa platforma można modernizować.

Sprzedane. Temat do zamknięcia :slight_smile: