Sprzedam - Procesor Intel Core i7-3630QM SR0UX 3,40 GHz Turbo

O przedmiocie

Przedmiotem aukcji jest procesor Intel Core i7-3630QM. Procesor zawiera wydajną zintegrowaną kartę graficzną. Idealny do upgrade’u starego laptopa, wymiana procesora to jeden z prostszych sposobów na zwiększenie wydajności i możliwości obecnego laptopa niskim kosztem. Skrócona specyfikacja:

Wydajność:

  • Liczba rdzeni: 4
  • Liczba wątków: 8
  • Bazowa częstotliwość procesora: 2,40 GHz
  • Maks. częstotliwość turbo: 3,40 GHz
  • Cache: 6 MB SmartCache
  • Szybkość magistrali: 5 GT/s DMI
  • TDP: 45 W

Grafika wbudowana w procesor

  • Układ graficzny procesora: Intel® HD Graphics 4000
  • Częstotliwość podstawowa układu graficznego: 650 MHz
  • Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego: 1,15 GHz
  • Wyjście do grafiki: eDP/DP/HDMI/SDVO/CRT
  • Intel® Quick Sync Video: Tak
  • Technologia Intel® InTru™ 3D: Tak
  • Interfejs Intel® Flexible Display (Intel® FDI): Tak
  • Technologia Intel® Clear Video HD: Tak
  • Liczba obsługiwanych wyświetlaczy: 3

Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta: https://ark.intel.com/pl/products/71459/Intel-Core-i7-3630QM-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

Zdjęcia przedstawiają realne fotografie dokładnie tego egzemplarza jaki sprzedaję. Procesor wyjęty ze slota tylko w celu zrobienia zdjęć nóżek, następnie wrócił do slota i czeka na nowego właściciela.

Dla zainteresowanych po kontakcie mogę wysłać zdjęcia z niezamazanym numerem seryjnym.

Cena: 290zł + koszta wysyłki (około 22zł) - możliwość odbioru osobistego
Możliwość wystawienia na allegro.

Pochodzenie

Procesor jest używany, pochodzi z mojego własnego laptopa Dell Inspiron 7720 zakupionego w okolicach listopada/grudnia 2012 roku (w razie potrzeb sprawdzę dokładnie na fakturze). W laptopie padła płyta główna, dlatego sprzedaję z niego co się da, reszta niestety pójdzie w kosz. Szkoda wyrzucić sprawne podzespoły, włożyć ich też nie mam do czego, inne laptopy kupione w full opcji, do tego inna architektura procesora. Zdecydowałem się sprzedać podzespoły bo może komuś się przydadzą i jeszcze mu posłużą do ulepszenia laptopa.

Laptop całkowicie padł 29 sierpnia 2017 roku, do lipca tego roku leżał zapakowany w torbie, w szafie bo nie miałem serca na niego patrzeć. Dodatkowo czułem żal wynikający z bezsilności, że musiał w taki głupi sposób się popsuć i nic z tym nie mogę zrobić (poza wymianą płyty, której koszt to prawie wartość tego laptopa). Dopiero w lipcu wpadłem na pomysł jeszcze kilku prób jego reanimacji poprzez próbę resetu i flashowania BIOS, niestety jak łatwo się domyślić zakończonych niepowodzeniem.

Rodzaj uszkodzenia laptopa-dawcy

Bez obaw procesor jest na pewno sprawny ponieważ uszkodzenie płyty głównej to tak zwany BIOS Brick. Płyta po prostu nie jest w stanie się podnieść i nie jest uruchamiany nawet BIOS. Problem występował od dłuższego czasu, niestety był prze zemnie zbagatelizowany. Początkowo wystarczyło wyłączyć i włączyć laptopa by wszystko wystartowało bez błędów. Z czasem jednak uruchomienie laptopa było coraz większym wyzwanie ze względu na coraz częściej występujący problem z jego włączeniem. W pewnym momencie w ogóle płyta przestała się uruchamiać. Do ostatniej chwili laptop jeśli się uruchomił działał sprawnie i bez zarzutu.

Płyta główna jest na tyle sprawna, że za pomocą sygnałów dźwiękowych zgłasza problemy z podzespołami np.: brak pamięci ram, brak procesora, wyjęta bateria CMOS. Gdy procesor jest zamontowany płyta nie zgłasza, żadnych problemów z procesorem, dlatego mam dodatkową pewność iż procesor jest sprawny.

Jak był wykorzystywany

Laptop był moim zdanie zadbany i dobrze utrzymany. Regularnie, dwa razy do roku był czyszczony z kurzu - bez demontażu układu chłodzenia. W całym okresie używania dwa razy była zmieniana pasta termoprzewodząca na procesorze i układzie graficznym, pierwszy raz krótko po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Używałem pasty Arctic MX-4, która zmniejszyła temperatury procesora o około 8 stopni względem tych jakie były przy paście użytej przez producenta.

Sam procesor, jak i w sumie reszta podzespołów laptopa, nigdy nie był podkręcany. W ogóle nie jestem zwolennikiem tego procesu, w szczególności w przypadku laptopów. Uważam, że podkręcanie podzespołów negatywnie wpływa na żywotność podzespołów.

Laptop był wykorzystywany głównie do pracy - programowanie. Dodatkowo grafika w photoshopie i illustrator. Uruchamiałem na nim również maszyny wirtualne, no i wieczorami dla odprężenia grywałem na nim. Nie były to jakieś wymagające tytuły bo raczej jestem fanem klasyków, najnowszy tytuł jaki ten procesor widział to chyba CS:GO. W CSa grałem na najniższych wymaganiach ponieważ wąskim gardłem była słaba dedykowana karta graficzna no i nie mam w zwyczaju niepotrzebnie katować sprzętu.

Dlaczego warto kupić moją “sztukę”?

Jestem prywatną osobą, nie handlarzem, dlatego:

  • mam jedną sztukę, a nie masę która gdzieś tam sobie leży i pochodzi z niewiadomego komputera który był używany nie wiadomo jak
  • znasz historię i pochodzenie procesora
  • przechowywany bezpiecznie w slocie, a nie gdzieś w magazynie pewnie w pudle z innymi procesorami
  • pewność, że nóżki procesora nie były prostowane ponieważ większość życia spędził on w slocie, a wyjęty był tylko na sesję zdjęciową
  • zdjęcia przedstawiają dokładnie ten egzemplarz, który kupujesz, a nie tylko poglądowy

Jeśli to cię nie przekonuje bo uważasz, że inni sprzedawcy dają 12 miesięczną gwarancję to powiem tak: dają gwarancję ustną którą może uznają, ja daję 7 dni gwarancji rozruchowej choć gwarancja na procesor na niewiele się zdaje z tego względu, że ciężko ubić procesor. Jeśli już się to zdarzy to nie obejmuje tego nawet gwarancja procesora ponieważ albo musi on zostać uszkodzony mechanicznie/fizycznie albo usmażony. Ogólnie ciężko jest uszkodzić dzisiejsze procesory.

Jak wysyłam i pakuję?

To jest największy problem ponieważ procesory mobilne mają delikatne i wystające nóżki, które wchodzą w otwory w sockecie. Łatwo więc jest je uszkodzić zwłaszcza podczas transportu dlatego jedynym sensownym i bezpiecznym miejscem dla procesora wydaje się socket. Z tego też powodu cały czas jest on w nim przechowywany i został wyjęty tylko w celu zrobienia zdjęć nóżek i samego procesora.

Dlatego jeśli nie wymyślę innego sensownego i równie bezpiecznego sposobu na wysyłkę to prawdopodobnie wyślę go po prostu wraz z uszkodzoną płytą główną (bez pozostałych podzespołów) zamontowanego w sockecie. Stąd też jakby się wydawało dość wysoka cena wysyłki. Jeśli wymyślę inny sposób zapakowania procesora tak bym z czystym sumieniem mógł go wysłać bez płyty to kwota będzie adekwatnie niższa i ewentualnie zwrócę różnicę w cenie.

Zdjęcia

kupie za 200zl z wysylka w cenie link allegro prosze

W tej cenie to by mi zostało jakieś 150zł bo wystawienie CPU na allegro to jakieś 20 parę zł. Więc nie nie jestem zainteresowany.

najtaniej to ile

Biorąc pod uwagę inne oferty allegro/olx to już jest dobra cena i oferta. Procesory uwalone glutem, nawet niewyczyszczona, kładzione na nóżkach, brak foto - nie wiesz co właściwie kupujesz i jak to wygląda z drugiej strony. Mogę zejść z kosztów allegro czyli -20 zł, wolę żeby ktoś miał taniej niż dam monopoliście zarobić, tylko dla własnego i Twojego bezpieczeństwa lepiej wystawić na allegro, więc sam zdecyduj.
Na pewno nie wyślę na podstawie potwierdzenia przelewu.

EDIT:
Chyba, że jesteś z woj. łódzkiego i chcesz odebrać osobiście, jak coś dokładniejszy namiar na pw.