Sprzedam windows xp home edition pl

sprzedam

(Qqqwww5) #1

Cena 40 zł (razem z pocztą priorytetem). Taniej na Allegro nie dostaniecie. Pisać na PW pytania.

dannnny , opisz tutaj dokładnie co to za wersja, inaczej temat poleci do kosza.

(Qqqwww5) #3

Nie wiem co tu jeszcze dokładniej można napisać, chyba że to OEM bo wersja jest bez Service Packów.

Aha. Oczywiście jest oryginalny i posiada klucz licencyjny.

(Drobok) #4

System był rejestrowany ? "posiada klucz" czyli wysyłasz nieużywaną nalepkę ? (bo napisałeś że to oem)

(Marcin1025) #5

a no i czy posiadasz oryginalną płytę z systemem?

(ra-v) #6

Wersja OEM czy BOX. Jeśli OEM to z jakim sprzętem jest sprzedawana?

(Qqqwww5) #7

OEM, oczywiście że mam płytkę, instalować można chyba na każdym sprzęcie.

(Drobok) #8

Otóż nie można, oem to licencja pozwalająca zainstalować system tylko na jednym sprzęcie. Migracja na inny nie jest zgodna z warunkami licencji. Jak masz nalepioną nalepkę z licencją na komputer nie masz prawa odsprzedawać systemu.

(Marcin1025) #9

Jakbyś ją oderwał z komputera to byś popełnił przestępstwo.

(Cedar) #10

Nie pisz bzdur. MS nie tworzy w Polsce (ani w innym kraju) prawa.

Najwyżej by złamał warunki licencji a to nie równa się z popełnieniem przestępstwa. Swoją naklejkę mam dawno zerwaną, jak chcesz to podaj mnie na policje, do prokuratury, do MS.

Odsprzedać ma prawo, tylko nowy właściciel nie może zgodnie z licencją instalować i używać tego systemu. Przechodzi np. na nowszą wersję systemu i pozbywa się nośnika, zabronisz mi zakupić taką płytkę, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie?

(Qqqwww5) #11

To dobrze, że mi powiedzieliście bo jeszcze jakaś brygada antyterrorystyczna by mi na chatę wleciała bo "sprzedawał nielegalnie oprogramowanie" "na gigantyczną sumę 40 zł" "policja zabezpieczyła aż 1 płytkę".

(Marcin1025) #12

I nie powtarzaj moich słów cedar

(Cedar) #13

Ale co masz na myśli? Nie mogę kupić lub sprzedać legalnie i oficjalnie wydanej płytki?

Wystarczająco długo żyję aby nie przejmować się bezpodstawnym straszeniem (np. zerwanie naklejki - przestępstwo itp.)

Nie popadajmy w paranoje - prawo należy przestrzegać ale nie należy się go bać.

A to dlaczego? Wstydzisz się tego co napisałeś?

Nie mam pod ręką licencji Windows XP, natomiast w przypadku Windows 7 BOX jest w licencji taki ciekawy punkt:

C:\Windows\System32\pl-PL\Licenses_Default

Jak widać nigdzie nie jest napisane, że etykieta (naklejka) musi być przyklejona do komputera lub nie może być od niego oderwana. W tym przypadku nie ma mowy nawet o złamaniu warunków licencji - wystarczy naklejkę posiadać aby system był legalny pod warunkiem, że to BOX

W przypadku OEM jest trochę inaczej, jednak też nie jest wymagane aby naklejka była przyklejona do komputera (jednak nie może być od niego oderwana i przekazana dalej - ale jej zerwanie nie będzie nigdy przestępstwem)

D:\Windows\System32\pl-PL\Licenses\OEM

Nie wiemy jednak jaką wersję oprogramowania sprzedaje twórca wątku (OEM czy BOX) i podkreślam, że nie znam szczegółowych ustaleń dla Windows XP.

Podejrzewam (ale to w tej chwili jest tylko mój domysł), że w przypadku Windows XP jest podobnie.

(Drobok) #14

On sprzedaje system a nie nośnik. Sam nośnik może sprzedać, lecz wprowadza innych w błąd pisząc że sprzedaje legalny system ;]

(Marcin1025) #15

Na googlach też umiem znaleść :stuck_out_tongue:

(Bartlomiejhofman) #16

Jest jeszcze aktualny ten nośnik?

Jest jeszcze aktualny ten nośnik?