Sprzedam windows xp home edition pl

Cena 40 zł (razem z pocztą priorytetem). Taniej na Allegro nie dostaniecie. Pisać na PW pytania.

dannnny , opisz tutaj dokładnie co to za wersja, inaczej temat poleci do kosza.

Nie wiem co tu jeszcze dokładniej można napisać, chyba że to OEM bo wersja jest bez Service Packów.

Aha. Oczywiście jest oryginalny i posiada klucz licencyjny.

System był rejestrowany ? “posiada klucz” czyli wysyłasz nieużywaną nalepkę ? (bo napisałeś że to oem)

a no i czy posiadasz oryginalną płytę z systemem?

Wersja OEM czy BOX. Jeśli OEM to z jakim sprzętem jest sprzedawana?

OEM, oczywiście że mam płytkę, instalować można chyba na każdym sprzęcie.

Otóż nie można, oem to licencja pozwalająca zainstalować system tylko na jednym sprzęcie. Migracja na inny nie jest zgodna z warunkami licencji. Jak masz nalepioną nalepkę z licencją na komputer nie masz prawa odsprzedawać systemu.

Jakbyś ją oderwał z komputera to byś popełnił przestępstwo.

Nie pisz bzdur. MS nie tworzy w Polsce (ani w innym kraju) prawa.

Najwyżej by złamał warunki licencji a to nie równa się z popełnieniem przestępstwa. Swoją naklejkę mam dawno zerwaną, jak chcesz to podaj mnie na policje, do prokuratury, do MS.

Odsprzedać ma prawo, tylko nowy właściciel nie może zgodnie z licencją instalować i używać tego systemu. Przechodzi np. na nowszą wersję systemu i pozbywa się nośnika, zabronisz mi zakupić taką płytkę, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie?

To dobrze, że mi powiedzieliście bo jeszcze jakaś brygada antyterrorystyczna by mi na chatę wleciała bo “sprzedawał nielegalnie oprogramowanie” “na gigantyczną sumę 40 zł” “policja zabezpieczyła aż 1 płytkę”.

I nie powtarzaj moich słów cedar

Ale co masz na myśli? Nie mogę kupić lub sprzedać legalnie i oficjalnie wydanej płytki?

Wystarczająco długo żyję aby nie przejmować się bezpodstawnym straszeniem (np. zerwanie naklejki - przestępstwo itp.)

Nie popadajmy w paranoje - prawo należy przestrzegać ale nie należy się go bać.

A to dlaczego? Wstydzisz się tego co napisałeś?

Nie mam pod ręką licencji Windows XP, natomiast w przypadku Windows 7 BOX jest w licencji taki ciekawy punkt:

C:\Windows\System32\pl-PL\Licenses_Default

Jak widać nigdzie nie jest napisane, że etykieta (naklejka) musi być przyklejona do komputera lub nie może być od niego oderwana. W tym przypadku nie ma mowy nawet o złamaniu warunków licencji - wystarczy naklejkę posiadać aby system był legalny pod warunkiem, że to BOX

W przypadku OEM jest trochę inaczej, jednak też nie jest wymagane aby naklejka była przyklejona do komputera (jednak nie może być od niego oderwana i przekazana dalej - ale jej zerwanie nie będzie nigdy przestępstwem)

D:\Windows\System32\pl-PL\Licenses\OEM

Nie wiemy jednak jaką wersję oprogramowania sprzedaje twórca wątku (OEM czy BOX) i podkreślam, że nie znam szczegółowych ustaleń dla Windows XP.

Podejrzewam (ale to w tej chwili jest tylko mój domysł), że w przypadku Windows XP jest podobnie.

On sprzedaje system a nie nośnik. Sam nośnik może sprzedać, lecz wprowadza innych w błąd pisząc że sprzedaje legalny system ;]

Na googlach też umiem znaleść :stuck_out_tongue:

Jest jeszcze aktualny ten nośnik?

Jest jeszcze aktualny ten nośnik?