Sprzedano mi telefon z nieoryginalną ładowarką

Płyta główna w moim smartfonie Redmi 5 Plus się zepsuła. Postanowiłem zakupić innego smartfona. Nie było mnie stać na nowy telefon, więc postanowiłem zakupić używany. W poniedziałek poszedłem do swojego lokalnego serwisu GSM i zakupiłem używanego Samsunga Galaxy S5 Neo, odebrałem go we wtorek. To, co mnie zaniepokoiło to to, że fachowiec/sprzedawca dołączył mi do tego telefonu nieoryginalną ładowarkę firmy Blue Star. Gdy zapytałem się dlaczego nieoryginalna ładowarka, ten odparł „bo oryginalne mają 1A, a ta ma 2A, więc będzie ładować się szybciej”. Wróciłem do domu z telefonem i faktycznie ładuje się bardzo szybko. Telefon naładował się w ponad godzinę. Wczoraj zacząłem czytać artykuły na temat nieoryginalnych ładowarek. W każdym z nich było napisane, że nieoryginalne ładowarki nie są bezpieczne i należy używać ładowarek od producenta telefonu. Niezwłocznie postanowiłem poszukać na Allegro dwuamperowych ładowarek od Samsunga, są to ładowarki podróżne z funkcją Adaptive Fast Charging. Znalazłem kilka i byłem skłonny jedną z nich zakupić, jednak nagle przyszły duże wątpliwości. Po pierwsze, czytałem niektóre opinie ludzi, że te ładowarki ładują wolniej niż ich poprzednie i że wcale nie są oryginalne, ale jest ich mało w porównaniu do pozytywnych opinii. Po drugie, artykuły na temat nieoryginalnych ładowarek podawały jedynie przykłady urządzeń od Apple, a przykładów urządzeń z Androidem w ogóle nie znalazłem. Po trzecie, ten kto mi ten telefon sprzedał jest fachowcem i chyba nie mógłby świadomie narazić swojego klienta na niebezpieczeństwo (prawda?).

Także teraz kompletnie nie mam zielonego pojęcia, co dalej robić w tej sytuacji.

Ten telefon który kupiłeś jest bardzo stary. Bateria zapewne też w nim ma pewnie już sporo cykli ładowania i jej efektywność sporo spadła. Jeżeli uzyskałeś wynik 5h na ekranie i spadek do 10% to jak na tak wiekowy telefon jest to bardzo dobry wynik i powinieneś się raczej cieszyć a nie martwić.
Po drugie nie kupuj ładowarek do szybkiego ładowania bo ten telefon nie ma opcji szybkiego ładowania. Tutaj sprawdzi się każda podstawowa ładowarka. Ważne by nie był to jakiś no name z chin tylko jakaś firmówka. I nie musi być to oryginalna ładowarka tylko zamiennik.

Masz paro letni, używany telefon. Bateria w tym samym stanie. Czego oczekujesz? By" battery life" był na poziomie nowego. To chyba ostatni samsung z wymienianą baterią. Kup nową, o ile jeszcze są. Tylko będziesz musiał pamiętać że nowa, choć nie używana, tez już będzie miała swoje lata.

Wiem że S5 Neo nie obsługuje Quick Charge ale mimo to ta dwuamperowa ładowarka Blue Star naladowała baterię w około półtorej godziny to może telefon po prostu obsługuje 10W. Ta ładowarka Samsunga, którą chcę kupić ma tryb 5V 2A i nawet jest napisane „Pozostałe urządzenia są ładowane standardowym napięciem 5V i prądem o maksymalnym natężeniu 2A.”