Sprzedawanie na allegro

(Aleurwal P10) #1

Witam, nurtuje mnie pewien problem, ponieważ chcę sprzedać konto w grze ale kupujący chce tylko przez allegro. Oczywiście mam konto na allegro ale nie mam przypisanego do niego konta bankowego, lecz mam konto bankowe od szwagra na które chłop może wysłać pieniądze. I tu jest pytanie, ponieważ za wystawienie aukcji płaci się tam 1 zł, więc jeżeli będę chciał wystawić ten przedmiot, skąd oni pobiorą to 1 zł ?

(Cedar) #2

Czy regulamin tej gry zezwala na sprzedawanie tego konta?

Zakładając to konto zapoznałeś się z regulaminem Allegro? Tam wszystko jest ładnie (prawie) wyjaśnione http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php

Znikąd, sam im to zapłacisz.

Zdaje się, że na allegro można włączyć pakiet darmowego wystawiania, więc wystawienie będzie darmowe - nic nie zapłacisz, ale wyjątkiem będzie sytuacja, w której wystawiłbyś produkt z licytacją i ceną minimalną (chyba).

Oczywiście musisz liczyć się też z tym, że za sprzedaż jest prowizja, więc sprzedawanie czegoś na allegro jest mniej opłacalne.

(KOREKCZEK123) #4

Witam cię, miałem dokładnie tak jak ty sytuację, a więc, za wystawienie zapłacisz sam tak jak wspomnieli koledzy prędzej i oczywiście będzie prowizja do zapłaty. Do kąta allegro przypiszesz tylko konto bankowe z identycznymi danymi co na allegro, w innym wypadku odrzucą ci przelew, jak przypisujesz konto wykonujesz przelew, który ci zwrócą po akceptacji. Jest też możliwość wysłania pieniędzy przekazem pocztowym, allegro rozsyła każdego 1 dnia miesiąca te pieniądze ale żeby nie było za łatwo twoje saldo konta allegro nie może przekroczyć więcej niż 800zł, jeśli przekroczysz ten próg listonosz już ci ich nie dostarczy będziesz musiał wykonać przelew na konto bankowe. A i najważniejsze pieniądze nie wędrują od razu na konto bankowe lecz na konto/saldo konta allegro payU.

Tak było w moim przypadku :stuck_out_tongue:

(lordjahu) #5

Co za problem zaznaczyć płatność przelewową i wysłać mailem dane do przelewu np na konto mamy ?

(GAlutka) #6

to prawda, a do tego oni nie pobierają sami tylko Ty przelew robisz…