'Sprzedawanie' Trial

Witajcie forumowicze!

Otóż mam taki malutki dylemat… Chcę sprzedawać na Allegro płytę CD z wersją Trial Photoshopa CS4. Na płycie miałyby być zawarte:

Grafiki pomocne w programie

Przykładowe pliki .psd

Poradniki

Video-Kursy i Tutoriale

Wersja testowa programu adobe photoshop cs4

Na aukcji zaznaczyłbym, że nie sprzedaję programu Photoshop CS4, a jedynie płytę zawierającą ten program oraz przydatne do niego materiały. Teraz czy to będzie legalne? Na aukcji przedstawię klientowi produkt tak, jakby miał tylko te ograniczenie na 30-dni i wystarczy aktywować(co jest prawdą, tylko niektórzy to mogą ‘nieopatrznie’ zrozumieć) :^o :smiley:

Możesz sobie sprzedawać grafiki, przykładowe pliki, poradniki, kursy i co tam chcesz - o ile są twoją “własnością intelektualną”. Natomiast aby do tego dołączać nieodpłatnie wersję trial oprogramowania Adobe - potrzebujesz zgody tejże firmy.

A czyją “własność intelektualną” chcesz sprzedać?

Chodzi o to, że ja sprzedaję płytę CD. Koszt produktu składa się na:

-Cena płyty

-Koszt wypalenia płyty

-Oprawa graficzna - naklejka na płytę oraz etykietka i pudełko

-bardzo mała opłata(1zł) za zgromadzenie bibliotek Poradników oraz grafik nie będących moją własnością.

Dodane 19.12.2011 (Pn) 15:44

PS. Według Triala, można korzystać z aplikacji nieodpłatnie… przez określony czas… :x

Nawet jakbyś to “opublikował” za darmo - będzie to złamanie prawa autorskiego - co generalnie wyczerpuje temat.

Korzystać owszem - ale jak już wspomniałem - rozpowszechnianie “triala” wymaga odpowiedniego zezwolenia producenta.

Lepiej sobie daruj, biznesu na tym nie zrobisz, a problemy mogą być.