Sprzedaż laptopa a konto Microsoft

Witam mam pytanie czy nowy właściciel mojego laptopa po formacie będzie mógł wpisać swoje konto Microsoft czy ja muszę wpisać swoje żeby działał windows10 i się aktywował ?

Pozdrawiam.

Jeśli klucz jest na płycie głównej (laptopy fabrycznie z W8 i wyżej) to może nawet żadnego konta nie wpisywać (offline) i też powinno się ładnie zainstalować.

Nie trzeba. Przy przeinstalowywaniu Windowsa jak jest pytanie o konto Microsoft, będzie też dodatkowa opcja założenia konta lokalnego administratora.

Ja zawsze po formacie muszę wpisać swoje dane konta MS więc zapytałem czy nowy użytkownik może wpisać swoje konto MS czy po prostu licencja jest przypisana do mojego konta i win 10 się nie aktywuje.

Licencja jest powiązana z laptopem a nie kontem Microsoft.

Aktualnie Microsoft bardzo sprytnie ukrywa opcję nie logowania konta microsoft przy instalacji, ponieważ stara się to niejako wymusić na użytkowniku.

Witam. Sprzedaje laptopa znajomej, chciałbym nie instalować od nowa systemu, tylko zostawić zaktualizowany, a usunąć tylko dane osobiste. Jakim narzędziem mogę to zrobić?

Jest to KIANO intelect X3 HD+ i ma tylko 32GB wbudowanej pamięci, więc aktualizacja systemu to wyczyn :slight_smile:

Nie wiem po co ci jakieś narzędzia, jak Windowsa ma opcję odświeżania, ( obejżyj na YT ) w trakcie której możesz swoje pliki usunąć.