Sprzedaż laptopa z zaktualizowanym Win10

Witam.

Chcę sprzedać laptop KIANO Intelect X3 HD+ znajomej. Laptop ten posiada tylko 32GB pamięci, więc aktualizacja Windows10 to problem dla kogoś kto się nie zna (trzeba używać zewnętrznej pamięci, uważać żeby się nie odpięła od tableta w trakcie instalacji itp itd), dlatego chciałbym odsprzedać sprzęt z zaktualizowanym systemem, a usunąć tylko swoje dane. Jaki jest najlepszy sposób na pozostawienie aktualizacji a usunięcie wszelkich prywatnych danych?

Dodanie nowego użytkownika z uprawnieniami administratora, zalogowanie się na niego, usuniecie (wraz z plikami) starego użytkownika. Tyle teorii. W praktyce, ostatnio na jednym z komputerów (tutaj windows 7 był akurat), zakładałem nowe konto, ale z nazwą usera, który miał już kiedyś konto na tym komputerze. W jakiś magiczny sposób, po założeniu konta, pojawiły się na nim stare pliki, które kiedyś tam były, ale powinny zostać usunięte wraz z usunięciem tego konta.

To jest Windows a nie Linux. Poza katalogiem użytkownika trzyma pliki i konfiguracje jeszcze w dziesiątkach katalogów rozsianych po dysku nie wspominając o śmietniku jakim jest rejestr systemowy :wink: Warto po usunięciu użytkownika przynajmniej sprawdzić czy został fizycznie usunięty jego katalog domowy.

Właśnie takie coś rozważałem. Komputera ma używać koleżanki mama, więc nie boję się ukrytych pozostałości.

A czy w Windowsowym ‘odzyskiwaniu’ jest jakaś opcja do wyczyszczenia systemu a nie zmieniania kompilacji na dużo wcześniejszą? Może coś w rodzaju “punktu przywracania” można zrobić?

Jest jeszcze opcja “Rozpoczęcie od nowa” w centrum zabezpieczeń, ale boję się że usunie sterowniki, z którymi problem jest przy tym sprzęcie.

Dobra rada: jak to dobra koleżanka mamy, to wytnij jej kopie sterowników i zgraj na jakiegoś pendriva *nawet na dobre programy są programy d tego;p ) :wink: Jak jej coś Windows padnie lub będzie chciała dodać większy dysk i przegrać Winda, to będzie potem kleła na Ciebie, że sterowników porządnych ni ma and the friendship might be endangered :wink: