Sprzedaz licencji z MSDN przez subsrybenta

Czy subskrybent MSDN może sprzedawać licencje na oprogramowanie, które jest tam dostępne ?

Nie jest to nie legalne. Z oprogramowania na tej licencji możesz korzystać tylko ty i na swój własny użytek. Odprzedaż czy nawet instalacja komuś jest niezgodna z licencją i polskim prawem.

Nie, nie możesz, chyba że jakimś cudem posiadasz prawa autorskie i prawa własności do oprogramowania tam zawartego.

Pozdrawiam!

Ja akurat nim nie jestem. Znalazłem na allegro ofertę sprzedaży kluczy do Windowsa 7. Osoba które je sprzedawała poinformowała mnie, że jest właśnie subskrybentem MSDN i może w ramach tego sprzedać 10 licencji na każdy produkt, który jest tam dostępny. Oczywiście zarzeka się, że wszystko jest legalne.

W takim razie jest to na pewno nielegalne, zapewne ktoś się tym zainteresuje i zablokuje aukcję, być może na DP pojawi się o tym aktualność :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Link do aukcji. Teraz dopiero widzę, że konto należy do jakiegoś małolata.

http://allegro.pl/item817047324_windows … galny.html

Poza tym, z tego co się orientuję samego klucza nie można sprzedawać bez oprogramowania, poza tym gdzie naklejka COA? Moim zdaniem to jest nielegalne a jak Tobie w mailu napisał, że ma te klucze z MSDN to tym bardziej nie ma prawa ich sprzedawać. Do tego cena 249 za Ultimate Box, to już wzbudza podejrzenie ale jego sprawa, jemu wejdą do domu. Dziwi mnie tylko że ludzie, którzy to kupili są tacy naiwni.

Pozdrawiam!

Subskrybent nie może odsprzedawać ani obrazów systemów pobranych z MSDN ani tym bardziej kluczy. On ma tylko prawo zainstalować na 10 jednostkach dane oprogramowanie. Jako subsrybent MSDN dysponuje specjalną plakietką identyfikacyjną, która potwierdza prawo dostępu do zasobów. Wygląda tak:

msdn001.jpg

Te klucze są z m$ bizspark założonego na lewe dane.

W ramach jednego konta można natłuc 25 subskrypcji msdn. 25x10 kluczy na każdy produkt.

Sprzedawca równie dobrze może brać klucze od osób trzecich które takie konta pozakładały. (na ebayu kiedyś handlowali kontami http://www.overclock.net/online-deals/5 … ounts.html , teraz tylko klucze po 20-30usd - czyli taniej niż na alledrogo)

Oczywiście sam klucz nie świadczy o legalności, więc ten kto to kupił umoczył ponad 200zł.

Osoba dopowiedziała mi, że jest subskrybentem MSDN RETAIL i dlatego ma możliwość sprzedaży kluczy, więc jak to w końcu jest?

Dostałeś już odpowiedź, która wszystko wyjaśnia. Czego konkretnie nie rozumiesz?

Posłuchaj - zgodnie z licencją nie może sprzedawać tego klucza. Kimkolwiek by nie był.

Dlatego wolałbym dołożyć tą stówę i kupić Windows Seven Home Premium OEM. Wiem, że mam na pewno legalny system i nie boję się, że w razie kontroli będę musiał płacić karę. Choć jeżeli się nie boisz to czemu nie… - pamiętaj jednak, że to może być jednorazowy system. Jeżeli Microsoft by to wykrył może zablokować CD-Key i wtedy już nie aktywujesz systemu - i jesteś 250 zł w plecy…

Spokojnie, bo wczorajszych wypowiedziach to ja systemu na pewno u niego nie kupię. Zresztą od początku miałem wątpliwości. Pytam tak tylko z ciekawości, odpowiedzi przydadzą się też innym żeby nie dali się nabrać.

Dodane 18.11.2009 (Śr) 19:44

Aukcje pousuwali, a gościu tak się zarzekał że wszystko jest legalne.